Téměř poločas drželi domácí fanoušky v napětí. Jakoby se katalánský obr po ránu na karvinské palubovce rozkoukával, deset minut byl ve skóre dokonce pozadu a hlavně v útoku hledal klíč na soupeřovu obranu a gólmana Marjanoviče. Na probuzení favoritovi stačila čtvrthodinka. Ke zteči ze spojek zavelela dvojice zkušených reprezentantů, Francouz Fernandez a Španěl Lozano, kteří otočili nepříznivé skóre.

Po dvaceti minutách se český mistr zhroutil. To už díky výškové převaze začala být výrazně efektivní zatažená obrana Barcelony. Od domácích se odklonilo štěstí v koncovce a přes vysoké bloky začaly rány ze střední vzdáleností létat vysoko nad. Hosté zlomili rivala v závěru poločasu šňůrou pěti branek z 13:11 na 18:11.

Střelecký zmar českých mistrů nezahnala ani přestávka. Domácí po ní sice na pár minut probudili publikum čtyřmi góly, ale za stavu 16:22 upadla jejich hra do velké křeče, útočné bezdradnosti a technických chyb. Obrana Katalánců odkázala soupeře jen na střelbu z dálky, v ní však Karviná na celé čáře selhala a co prošlo, pochytal výtečný dánský reprezentant Hvidt. Za posledních dvaadvacet minut dali domácí pouhé tři branky, zatímco Barcelona bez většího vypětí sil sázela gól za gólem.

"Mám rozporuplné pocity. Rozdíl v kvalitě je jednoznačný, ale musím to hodnotit z toho pohledu, že Barcelona obdrží v lize třicet až pětatřicet gólů a tomuto trendu jsme se nepřiblížili. V útočné fázi jsme se dokázali prosadit akorát v první půli, kdy jsme se drželi soupeře na dva góly," řekl trenér Jiří Kekrt. Nezapíral, že na vysoké tempo soupeře jeho tým stačil jen dvacet minut. "Byla to i otázka kondice. Zatímco my to tempo zažili znovu po roce v Lize mistrů, Barcelona se s ním setkává v lize normálně. V neposlední řadě mě ale mrzí, že jsme dokázali neproměnit strašnou spoustu šancí. Utkání by pak určitě nabralo jiný směr, ale faktem je, že Španělé vyhráli zaslouženě," dodal Kekrt.

Barcelona v Karviné neopustila překvapení. "Na konci prvního poločasu jsme si dobrou obranou a rychlými protiútoky získali slušný náskok a druhý poločas už jsme mohli hrát klidněji. Pak jsme v utkání už dominovali," řekl hostující trenér Manolo Cadenas.

Druhý zápas sehraje výběr trenéra Jiřího Kekrta příští neděli ve francouzském Ivry.

Výsledek:

Baník Karviná - FC Barcelona 20:35 (12:18)

Nejvíce branek: Indjič 4, Kuzo 4/3, Plšek a Šulc po 3, Faith 2 - Noddesbo 7, Garcia a Fernandez po 5, Ugalde a Lozano po 4, Tomas 3, Rocas 3/1. Rozhodčí: Krstič, Ljubič (oba Slov.). Vyloučení: 2:2. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1. Diváci: 1600.