Pravděpodobně ve svém posledním zápase v extralize mohl rozhodnout. Při posledním outu při doběhu na domácí metu se tvrdě srazil se zadákem soupeře, Michalem Břeněm. Břeňovi však zůstal i po nárazu míč v rukavici a bylo dobojováno.

Poslední utkání semifinálové série s Draky nabídlo divákům parádní baseball. Nakonec jste ale opět neuspěli. Čím to?
Hodně těžko se mi o tom mluví. Jsem ještě plný dojmů a jsem z toho opravdu špatný. Nevyhrál lepší ale zkušenější tým. My máme mladé kluky, hráli jsme agresivně, přesto jsme ani jednou nevyhráli. Předváděli jsme vrcholný baseball a určitě jsme si nezasloužili prohrát tak jednoznačným rozdílem.

V posledním zápase jste mohl rozhodnout. Při jednobodové ztrátě jste se v poslední směně při dvou outech řítil na domácí metu, kde již držel v rukavici míč zadák Břeň. Ještě jste jej zkusil srazit, míč mu však bohužel v rukavici zůstal. Po vašem zákroku se pak mezi oběma celky strhla menší mela.
Musel jsem to vyzkoušet. Běžel jsem už z druhé mety a ke konci jsem toho měl plné zuby. Viděl jsem, že má Břeň míč v rukavici, chtěl jsem ho srazit tak, aby mu z rukavice vypadl. To prostě k baseballu patří. Možná budu po sezoně končit a vždy jsem měl sen rozloučit se podobným zákrokem. Bylo by to hodně stylové. Bohužel to ale nevyšlo. Břeň měl dost času a připravil se na náraz. Já už jsem pak byl bez šance.

V následné mele se pak hodně angažovala hrající legenda českého baseballu, Pavel Budský. Málem mezi vámi došlo ke rvačce. Troufal byste si na něj?
Tak byl jsem připravený do toho jít. Pravdou ale je, že bych od Pavla patrně pár tvrdých ran schytal. Je to ostrý hráč. Ani já bych se ale nedal zadarmo.

Zmiňoval jste konec kariéry. Je to z vaší strany definitivní rozhodnutí?
Před sezonou jsem se rozhodl, že to bude poslední rok v baseballu. Teď ale nechci říkat nic konečného. Jsem v emocích. Přes zimu si to důkladně proberu se svou nastávající. Přece jen jsem se chtěl loučit tím, že bych zvedl vítězný pohár nad hlavu. Ve své kariéře jsem zatím dosáhl na dvě druhá místa, žádný triumf jsem si dosud nevychutnal.

Co bude ve vašem rozhodování klíčové. Jaká budou pro a proti setrvání u baseballu?
Tak především tahle sezona pro mě byla jedna z nejhorších. Šlo o sedmnáctý rok, který se baseballu věnuji, na dresu mám sedmnáctku a letos je rok 2007. Věřil jsem, že mi ty samé sedmičky přinesou štěstí. Já jsem ale strašně moc marodil. Rozhodující bude asi názor snoubenky. Přece jen ona trpěla mým baseballem nejvíce. Hodně důležitou roli bude hrát i fakt, jestli se nám podaří udržet tým. Máme mladé kluky, kteří se rok od roku zlepšují. Pokud by se ale osa týmu rozpadla, asi už bych neměl sílu táhnout Arrows jako jeden z nejzkušenějších hráčů. Pokud budu hrát, tak jedině za předpokladu, že příští rok titul můžeme získat.

Útok na titul jste vyhlásili už letos. Co vám k němu chybělo?
Dvě věci. Zaprvé zkušenosti. V rozhodujících momentech nás Draci právě díky větším zkušenostem přehráli. Druhá věc je, že nám chyběl třetí skvělý nadhazovač na kopci. K Bokajovi s Řeháčkem se nikdo nepřidal. Pokud bychom takovou posilu sehnali, byli bychom nepřekonatelní. To je ale spíš otázka na vedení. V tuzemsku takoví hráči nejsou, takže bychom je museli přivézt ze zámoří. A je otázkou, co bychom tak kvalitnímu nadhazovači mohli nabídnout.