Ve dvoukolových soutěžích se jednotlivé disciplíny hodnotily samostatně a jako trojkombinace. Páteční průběh šampionátu ztížilo deštivé počasí. Více ale vadilo početným divákům než koním, kteří jsou zvyklí práci v lese a na poli.

V zahajovací vozatajské soutěži zvítězil Jaroslav Petřek s Rulou a Sasankou z JK Zubří před Janem Blizňákem s Brysem Slezským a Nachem Salazarem z JK Podlesí. Třetí byl Vladimír Hajtmar s Rainerem a Rigem z Rovenska.

V trojkombinaci obhájil zlato z loňského ME, které se konalo na Slovensku, Jan Blizňák s Brysem Slezkým a Nachem Salazarem z JK Podlesí. Stříbro putovalo na Slovensko zásluhou Petera Chobora s Eliášem a Fuksem. Bronz získal Miroslav Košťál s Heraklitem a Hiszpanem z Vysoké Srbské.

V prvním a druhém kole ovladatelnosti zvítězili Václav Mišák se Standou a Majkou z Otrokovic a Thomas Müller s Bubi a Batzi (Něm.). Ve vozatajské soutěži byli nejlepší Vladimír Hajtmar s Reinerem a Rigem z Rovenska a Jan Blizňák s Brysem Slezským a Nachem Salazarem z JK Podlesí.

Těžký tah vyhrál Němec Thomas Müller s Bubi a Batzi, jehož koně utáhli 2900 kg na předepsanou vzdálenost 20 metrů. Druhý skončil Pavel Chobor s Eliášem a Fuksem (SR) - 2900 kg na vzdálenost 18,3 m. Třetí byl Miroslav Košťál s Heraklitem a Hiszpanem (Vysoká Srbská) - 2900 kg na vzdálenost 13,96 m.

Svazem chovatelů haflingů byla vložena soutěž v těžkém tahu za účasti sedmi koní, z nichž tři utáhli 650 kg. O vítězi nakonec rozhodl styl, který měl nejlepší Zoran Josefa Živníčka z Hradce nad Moravicí.