Potěšit své fanoušky kvalitními výkony a po základní části skončit tak, aby v prvním kole play-off nehrozil souboj s celky umístěnými na prvním a druhém místě v tabulce. To je cíl basketbalistů NH Ostrava před zahájením nové sezony. „Od týmu si slibujeme vyšší herní kvalitu, v níž by měl pomoci příchod Marka Stuchlého, který svou zkušeností a herní vyzrálostí bude určitě pro nás přínosem. Mužstvo bylo doplněno ještě o dalšího amerického hráče. John Ofoegbu nás svými výkony přesvědčil, že by měl být plnohodnotnou náhradou za Martina Idese,“ uvedl prezident klubu Ladislav Kudela.

Vedle sportovních změn nastal v klubu pohyb i v oblasti smluvních partnerů. Ostravany bude v sezoně nově podporovat hned trojice firem - developerská společnost C21, společnost Skanska CZ a firma S.P.I. Holdings.

Že by se v ostravském basketbalu konečně začalo blýskat na lepší časy? Po herní stránce v to věří i trenér František Rón. „Můžu využívat více hráčů, budu však na ně klást i větší nároky. Větší konkurence je určitě prospěšná, hráči vědí, že budou častěji střídáni, znají svou roli v týmu, respektují se. I mladíci musejí dát do tréninku a zápasů vše, nemám rád hráče, kteří se jen vezou, zatleskají spoluhráčům a leští lavičku. Atmosféra v mužstvu je velmi dobrá a na úvod v Nymburce se všichni těšíme,“ řekl kouč Ostravy.

V posledním přípravném utkání Nová huť podlehla Novému Jičínu, ale v dalších přátelských duelech před ligou mužstvo jen vítězilo. „V Nymburce chceme hrát uvolněně, nemáme co ztratit, vyhrávat se tam asi nebude. Ve druhém kole jedeme do Prostějova a tyto dva zápasy nám blíže ukáží, jak na tom jsme,“ zakončil Rón.