„Chrudim mě oslovila a její zájem mne potěšil,“ přiznal Sluka. „Hrají ve druhém kole evropského poháru doma, mají přijatelnou skupinu a šance na postup do další fáze je velmi reálná,“ dodal. Sluka patří Jistebníku, který musí s jeho uvolněním souhlasit. „Vyjdeme mu vstříc. Určitě mu těžké zápasy pomohou k nominaci na mistrovství Evropy a věříme, že formu a zkušenosti prodá v letošní sezoně i v dresu Jistebníku,“ uvedl sportovní manažer Rostislav Brož.

Sluka letos ve futsalové lize ještě nenastoupil, zúčastnil se jen reprezentační akce o minulém víkendu. Ve fotbalovém SFC Opava se ale neprobojoval do kádru a rozhodl se věnovat opět jen futsalu. „Požádal jsem opavský klub, aby mi ukončil k 30. září smlouvu. A na podzim už fotbal hrát nebudu. Do mistrovství světa ve futsalu zbývá pět týdnů, a proto chci hrát futsal,“ potvrdil.

Sluka má z mezinárodní futsalové scény zkušenosti nejen z reprezentačního dresu. Evropských klubových soutěží se v dresu Mikesky Ostrava zúčastnil už v letech, kdy Pohár mistrů byl ještě neoficiální, v UEFA Futsal Cupu dvakrát hájil barvy Jistebníku (v letech 2002 a 2006) a loni mu pomohl do čtvrtfinálové skupiny. Elite Round klubové soutěže startuje přesně za dva týdny a Sluka nevylučuje, že ještě předtím se v chrudimském dresu objeví v ligových kláních. „Je to pravděpodobné, určitě bychom se potřebovali trochu sehrát, a proto bych rád hrál proti Benagu a Šumperku,“ řekl.