„Já bych byl raději opatrný, ať to nezakřikneme. Jsem totiž hodně pověrčivý, a proto bych raději optimismus mírnil. Ale je pravda, že tento celek má určitě na to, aby se porval o medaile,“ řekl vedoucí mužstva Libor Adámek.

Tým je poskládán z kmenových hráče porubského Sokola, které doplňuje pět děvčat z Hrabůvky. A ve čtrnáctičlenném kádru je hned šest reprezentantek, pět z Česka a jedna Slovenka. „V národním mužstvu hrávají Barbora Mýlková, Hana Augustýnková, Petra Adámková, Michaela Ficová a Martina Oroszová. Slovensko pak reprezentuje Anna Ganzarová,“ vyjmenoval asi největší talenty týmu Adámek.

Družstvo má za sebou čtyři zápasy a plný počet bodů. V tabulce je sice až druhé, protože děvčata ze Zlína mají lepší skóre. „Porazili jsme Slavii o šest bodů, Zoru Olomouc o čtrnáct a vyrovnanější byl pak zápas v Plzni, který jsme vyhráli o tři. A právě ten duel ukázal naši sílu. Prohrávali jsme totiž o pět bodů, navíc jsme hráli v závěru v oslabení, a přesto jsme to dokázali otočit. Pro nás je pozitivem i to, že soupeřky mají základ týmu poskládaný z hráček ročníku 1989, my spoléháme na mladší holky. Například Ficová nebo Adámková by mohly hrát ještě v mladším dorostu,“ pochvaluje si vedoucí nadějného týmu.

O víkendu pak děvčata uštědřila pořádný výprask do té doby neporaženému Liberci, když vyhrála o deset bodů. Ostravské házené tedy dorůstá velmi kvalitní potěr. Pokud děvčata vydrží, mohlo by z nich za pár let těžit i ženské družstvo, které momentálně hraje v I. lize. „Některé holky by tam mohly hrát už dnes. Ale rozhodně nechceme jejich vývoj uspěchat, takže si raději počkáme,“ dodal Libor Adámek.