„Jsem rád, že tuto roli přijal. Absolutně se do ní vžil a přesvědčil mě, že na postu smečaře může hrát,“ řekl trenér DHL Jaroslav Tomáš a prozradil, že v přípravě byl Správka nejlepším smečařem v družstvu. „Je to pro mě příjemná změna,“ svěřil se 196 cm vysoký volejbalista. Zatímco v minulých sezonách byla jeho úkolem přihrávka a obrana v poli, teď chodí na podání a hlavně útočí na síti.

„Dělal jsem to na každém tréninku, takže jsem z těchto činností extrémně nevypadl,“ tvrdí 28letý smečař a přiznává, že nejtěžší pro něj byla orientace na palubovce. „Celou dobu jsem hrál vzadu, takže ze začátku byl pro mě trochu nezvyk číst hru jako blokař.“ Žádné potíže mu naopak nedělala souhra s nahrávačem. „Horší to je s mým zapojením do kombinační hry, kterou jsme spolu předtím netrénovali. Problémy mám zatím i s některými těžkými balony a dělám spoustu chyb, které musím odstranit,“ kriticky hodnotí své působení na novém postu staronový smečař.

Nutkání vběhnout během zápasu na hřiště jako libero ale nemá. „Když je nějaký balon zadarmo, tak si zavolám, protože jsem zvyklý si to ošéfovat, ale Marek to zvládá,“ pochválil Správka svého nástupce Gelnara na postu libera DHL. Kvůli nové roli musel na sobě v létě tvrdě zapracovat. „Byl to velký přechod a hlavně dřina. Libero se na hřišti nefláká, ale smečař má jiné herní činnosti, hlavně skákání, a na to jsem nebyl zvyklý,“ přiznal Správka a prozradil, že během letní přípravy zhubl sedm kilo. „Trpěla hlavně kolena, ale teď už je to v pohodě, klouby přestaly bolet,“ usmívá se smečař.

Přínosem pro celé družstvo byl podle něj nový kondiční trenér. „Tah s Igorem Horylem, který je osobní trenér hokejistů, se povedl. Do přípravy přinesl spoustu nových věcí, které se v sezoně projeví na fyzičce a dynamice všech hráčů, což je dobré,“ pochvaluje si náročný letní zápřah. V nově sestavém týmu DHL patří Správka k nejzkušenějším hráčům. „Letos budeme muset těžit hlavně z bojovnosti jako v minulé sezoně Brno,“ připomenul nadšený výkon Jihomoravanů, kteří ve čtvrtfinále play off extraligy nečekaně zastavili ostravské družstvo v cestě za obhajobou titulu. „Přeji si, abychom letos došli co nejdál. Pokud budeme hrát bojovný volejbal, má současný tým na to, aby byl mezi nejlepší čtveřicí,“ je přesvědčen Správka.