Průběh utkání však nenaznačoval, že by mělo jedno mužstvo výrazně navrch. Oba celky předváděli velice kvalitní hru a velkým nasazením, o čemž svědčí velký počet útočných šancí. Postupem času však hosty aktivita začala opouštět a Mariánské Hory získaly převahu. Konec zápasu pak přinesl velikou radost do řad Ostravských.

Spokojený byl po utkání i trenér domácích Karel Ševčík. „Hrozně mě těší, že jsme vyhráli. Všichni hráči, kteří se zapojili do podzimní fáze, ukázali svou kvalitu. Máme zatím skvělou formu. Přestože nám kvůli zranění chybějí některé opory, jako například Osoba nebo Nohel, dokážeme hrát na špici. Na všech je vidět obrovská chuť vítězit a odhodlanost udělat pro to vše.“

Ostravští ragbisté si vítězstvím pojistili i účast v play off, které na hřišti Sokola začne v sobotu 20. října. Mariánskohorští však stále neznají jméno svého protivníka, který je ve vyřazovací části vyzve. Okruh uchazečů je však úzký. Ostravští se střetnou buď s Bystrcí, nebo s Havířovem, popřípadě s Přeloučí.

TJ Sokol Mariánské Hory - RC Brno Bystrc 41:7. Body Mariánské Hory: Šlosárek 22, Podroužek 5, Ševčík 5, Reeves 5, Selig 4.