Motoristická stáj Palmi motosport prožila letos poněkud jinou sezonu než v minulosti. David Palmi totiž letos nestartoval v Národní formuli, ale celý rok propagoval nové auto, formuli Renault. „U nás v Česku je nejsilnější formulovou kategorií Národní formule. Chtěli bychom ale tento sport posunout zase někam jinam, a proto jsme přišli se silnějším Renaultem. Celou sezonu jsme věnovali jeho propagaci a příští rok bychom s ním chtěli jezdit Český pohár volných formulí. Předběžně jsme domluveni s Rakušany, kde jezdí těchto vozů kolem patnácti, že se spojíme, a pokud by se u nás nasbíralo takových deset strojů, měly by to být nádherné závody,“ nastínil své plány David Palmi, podle kterého má formule Renault ve světě velký zvuk.

„Vždyť na těchto autech začínala většina špičkových jezdců. Třeba Kubica nebo Räikkonen. Jezdí se to všude ve světě, ale u nás to zatím chybí.“ Naposledy se s vozem představil minulý víkend na ostravském Setkání mistrů, kde se vedle Renaultu představila i jeho Národní formule pilotovaná Jakubem Horákem. „Celý ten závod byl určený k prezentaci jednotlivých týmů a hlavně propagaci motorismu. Sešla se tady špička vrchařských a okruhových závodů, byly tady vozy formule 3000, špičková plechová auta a třeba i Buggyra. Šlo sice jen o exhibici, přesto se nám hodně vyvedla. Já se svým autem jsem skončil v celkovém pořadí šestý, Kuba Horák osmnáctý. Vzhledem k tomu, že spousta aut měla mnohem větší výkony než my, jde myslím o slušný výsledek,“ uvedl ostravský závodník.

Dnes pro oba začíná poslední závod sezony. V polské Poznani se jede závěrečný podnik Národní formule a Horák si na něm chce pojistit celkovou druhou příčku. „Pokud pojede bez chyb, měl by ji udržet. Problém je akorát v tom, že v Poznani se jede vůbec poprvé a nikdo z nás ten okruh nezná. Nevíme, jak auto nastavit a vše budeme řešit až na místě. Já tam pojedu taky s Renaultem ve třídě volných formulí. Jde o to, abych před novou sezonou nasbíral další zkušenosti,“ dodal Palmi, který pro příští rok plánuje, že jeho stáj bude mít dva nebo tři Renaulty.

„Pokud všechno dobře dopadne, jezdil by příští rok se mnou i Kuba Horák. Opravdu bychom chtěli, aby se ta auta u nás chytila.“