To je také cílem ostravských baseballistů. Po brzkém vyřazení z play off extraligy, kde Arrows podlehli brněnským Drakům jasně 0:3 na zápasy, čeká ostravské baseballisty poslední vrchol sezony. O tomto víkendu se v Brně a Blansku postupně utkají s pražskou Krčí, a s dvěmi brněnskými celky, Draky a Technikou.

Ziskem cenné trofeje by alespoň trochu mohli zmírnit zklamání z extraligy, kde se po dvou letech neprobojovali do finále. „Chceme odčinit to, že jsme letos v extralize skončili čtvrtí. Sice jsme nehráli špatně a Drakům jsme podlehli až po velkém boji, přesto je v nás velké zklamání. Chceme minimálně do finále, tam se už uvidí,“ neskrývá vysoké ambice kapitán celku Jakub Malík.

Konkurenci ale budou mít Ostravané velikou. Kromě suveréna českého baseballu, brněnských Draků, se utkají s třetím a pátým celkem extraligy, tedy se Sokolem Krč a Technikou Brno. „Já osobně mám trochu větší obavy z Techniky. Ta vůbec nepostoupila do play off a bude mít obrovskou motivaci. Myslím, že právě oni by nám mohli postup do finále zkomplikovat. Přesto se společně s Draky nezříkáme role favorita,“ tvrdí Malík.

Zatímco v minulých sezonách stačilo k postupu do finále poháru zvítězit v jednom zápase, teď čeká na Arrows pořádná porce utkání. Pokud se jim povede postoupit do nedělního finále, odehrají během tří dnů čtyři duely. A to by vzhledem k úzké baterii nadhazovačů mohl být docela problém. „Je pravda, že máme jen dva elitní nadhazovače. Aspoň ale budou moci ukázat svou kvalitu mladí kluci. Když je my ostatní dobře podpoříme na pálce, nemuselo by to vadit,“ míní třiadvacetiletý baseballista.

Zhlédnout špičkový baseball budou moci o víkendu i fandové tohoto sportu. Česká televize bude včetně finále vysílat tři utkání, mimo jiné odvetu semifnálového duelu mezi Arrows a brněnskými Draky. „Hodně atraktivní ale podle mého bude finále. Žádný z celků si nemůže dovolit šetřit klíčové nadhazovače na nedělní duel. Předpokládám tedy, že se bude hodně pálit a že se bude na co dívat. Já jen doufám, že budeme u toho. Po prohraném semifinále by nám to mohlo zvednout náladu,“ přeje si Malík.

Program Final four Českého poháru

sobota - 15.15: Draci Brno– Arrows Ostrava, Krč Altron – Technika Brno (hřiště na Kraví hoře), 19.00: Krč Altron – Draci Brno, Technika Brno – Arrows Ostrava (hřiště v Blansku).

Neděle - 13.00: finále.