Na pařížském předměstí se karvinští v neděli od 18 hodin utkají s klubem, který stejně jako český šampion ve své letošní premiéře výrazně prohrál v ruské Astrachani.

Karvinské sebevědomí utrpělo hned zkraje sezony dva povážlivé šrámy. Sobotní příděl od Barcelony nebyl senzací, ale středeční extraligová prohra se Zubřím na domácím hřišti se nečekala. "Je to každý rok stejné. Dva roky zpátky s Hranicemi, vloni s Duklou a teď Zubří. Vždycky po první porážce v Lize mistrů neúspěch v lize. Když budu upřímný, už mě to ani nepřekvapilo," řekl karvinský manažer Miroslav Pelech.

Podle něj byl problém v hlavách hráčů. "Měli všechno zaměřené na Barcelonu, jenže to nevyšlo a bylo obtížné rychle najít motivaci, zatímco pro Zubří to byl zápas sezony. Třeba to bude dobré v tom, že si hráči uvědomí, že na půl plynu proti předním domácím týmům hrát nelze," doplnil Pelech.

Ani Ivry však není ve formě, před níž by se Karviná musela třást strachy. Francouzský mistr hladce prohrál v Astrachani a málem do detailu zkopíroval středeční nezdar Baníku, když doma v ligové předehrávce podlehl o dva góly průměrnému Toulouse. "Barcelonu musíme hodit za hlavu. Klíčové jsou pro nás zápasy s Ivry a Astrachaní. Chceme uhrát co nejlepší výsledek a nejde jen o bodový zisk. Důležitý bude každý gól, skóre se může počítat," upozornil Pelech.

Ivry, to je klasická francouzská klubová směsice různých národností a několika členů národního týmu země Galského kohouta. Střelecké břemeno obvykle vláčí hlavně reprezentanti na pravé straně; známé křídlo Luc Abalo a spojka Fabrice Guilbert. Hru tvoří norský rozehrávač Alexander Buchmann, po jehož boku se točí ještě jiný naturalizovaný reprezentant Francie Mohamed Mokrani a z levého křídla útočí bývalý jugoslávský reprezentant Damir Smajlagič. V sestavě je kupříkladu i urostlý slovenský pivot Andrej Petro.

"Poznatky máme, trenér to už pár dnů studuje. O kvalitě Ivry se nemusíme vůbec bavit. Když vyhrají ligu ve Francii, něco to znamená. Doufám, že kluci po Barceloně zvednou hlavy. Herně to totiž nebylo ani tak špatné jako výsledkově," dodal Pelech.