„My máme prostě smůlu. Každý rok klasicky končíme v semifinále a nejinak tomu bylo i letos. Zápasy o postup nám totiž vůbec nevyšly. Do Zábřehu jsme totiž nejeli kompletní a prohráli jsme jak s domácím týmem, tak i s ostravskými Šprtmejkry,“ posteskl si šéf klubu Zdeněk Palatka.

Neúspěch v poháru si tak může vynahradit ve druhé lize. V ostravské skupině jsou před posledním kolem první a k vítězství jim chybí malý krůček. „Pokud porazíme Zábřeh, máme to jisté. Pokud ne, musíme v dalších dvou zápasech posledního kola udělat dva body. Teoreticky by to neměl být problém, ale my klasicky závěry soutěže neumíme. Takže mám docela strach,“ uvedl Palatka, který věří, že tentokrát to tým zvládne.

„Poslední čtyři kola jsme neodehráli v kompletním složení, ale výsledky máme. Takže věřím, že bychom to měli zvládnout.“ Šprtec neboli stolní hokej má na programu nejenom soutěž týmů, ale blíží se i vrchol individuálních kategorií. Koncem října se v Ostravě uskuteční poslední kvalifikační turnaj mistrovství republiky. „Půjde o poslední šanci zajistit si účast na šampionátu. Takže přijede kompletní špička a mělo by to mít opravdu vynikající atmosféru. Zahrát si samozřejmě mohou i všichni příchozí. Stačí, když 27. října přijdou na ZŠ Volgogradská,“ dodal Palatka. Ostrava by pak na mistrovství republiky měla mít silné obsazení.

Mezi muži bude startovat dvaatřicet nejlepších a účast by neměla uniknout Alešovi, Janovi a Milanovi Tichavským, Martinu Marešovi a Zdeňku Palatkovi. Mezi osmi nejlepšími juniory by neměli chybět Jan Kubečka, Milan Prokop a Pavel Koloděj, starší žáky by měl reprezentovat Vladimír Břenek a ženy pak mistryně republiky z posledních dvou let Elen Holátková.