Baník se o příznivější výsledek připravil špatným startem. Zatímco v předešlých dvou zápasech mu právě nástupy vyšly, dnes rychle prohrával 4:10 a přes zlepšený výkon v dalším průběhu už vývoj neotočil. Karviná přitom i dnes navzdory ospalému začátku mohla mít úvodní minuty ve své režii. Vedla 2:1, jenže další útoky na zvýšení náskoku nedohrála, dvakrát hráči vypálili do tyče a Astrachaň šňůrou šesti branek skóre dokonale obrátila.

Hosté pak střídali výborné okamžiky s bídou podprůměru. Byly situace, kdy ještě v druhé půli zkorigovali ztrátu na tři branky a měli míč, ale vlastní nepřesností a technickými chybami nabíjeli soupeři. "Ve fázích, kdy jsme mohli vedení domácích ještě snížit, jsme se sami brzdili. Hráči se pouštěli do kombinačních hloupostí, místo aby akci dohráli, tak se třeba nakonec srazili. Nesehranost se prostě pořád projevuje," řekl ČTK manažer Miroslav Pelech.

V době největší karvinské krize měla Astrachaň navrch až o devět gólů. Baník nakonec z tohoto rozdílu ještě něco ukrojil, ale i přes nejnižší porážku ve skupině se domů nevrací příznivě naladěn. "Udělali jsme dvanáct technických chyb proti šesti domácím, dvanáctkrát jsme vystřelili do bloku nebo tyčí, zatímco soupeř pětkrát. Ani přesilovky nebyly úspěšné, hráli jsme je příliš komplikovaně," podotkl trenér Jiří Kekrt.

Karviná si bude moct vyspravit dojem v odvetné části. To přivitá Astrachaň i Ivry na domácí palubovce. "Oba jsou doma určitě k poražení, my však musíme zápasy odehrát mnohem koncentrovaněji. Rusové dnes působili ucelenějším dojmem, odehráli to ve vyrovnanějším tempu a stylu. My jsme sice taky měli pěkné pasáže, ale byly příliš krátké," doplnil Pelech.

Výsledek - skupina A:

Zarja Kaspija Astrachaň - Baník OKD Karviná 32:25 (18:14)

Nejvíce branek: Slačev 7, Pšeničnyj 6, Gorbatikov a Predybajlov po 4 - Heinz 7, Petrovský 4, Indjič a Faith po 3. Rozhodčí: I. Kostov, M. Kostov (oba Bul.). Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/5. Vyloučení: 6:4. Diváci: 1300.

 

Tabulka:

1. Barcelona 2 2 0 0 69:47 4

2. Astrachaň 3 2 0 1 88:81 4

3. Ivry 2 1 0 1 54:51 2

4. Karviná 3 0 0 3 67:99 0