Vyprodanému sálu Slezského divadla v Opavě se v sobotu večer představí přední závodníci ve třech hmotnostních kategoriích sportovní kulturistiky, v klasické kulturistice a ženském bodyfitness. Předběžně bylo přihlášeno 46 závodníků z Polska, Slovenska, Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Litvy, Alžíru a Česka.

Obzvláště Poláci vyšlou před mistrovstvím světa v Koreji supersilnou výpravu v čele s úřadujícím šampionem do 100 kg Piotrkowiczem a exmistrem světa do 90 kg Szczotkou, který zároveň vykonává funkci státního trenéra. „Jejich souboj bude vrcholem sportovní části Grand Prix PEPA,“ slibuje promotér Stanislav Pešát. „Szczotka mi telefonoval, že má nejlepší formu v životě. Bude to jediný závod na světě, kde se utká s Piotrkowiczem v přímé konfrontaci, protože jinak oba nastupují v odlišných váhových kategoriích,“ dodává Pešát.

V klasické kulturistice patří k absolutní špičce čeští závodníci, v Opavě se představí šestnáct borců v čele s mistrem Evropy Marcelem Hájkem. Favoritem sloučené kategorie je však jeho přemožitel z Nutrendu František Huf, který skončil na ME třetí ve vyšší kategorii. Pro absolutní vítěze jsou kromě věcných a finančních darů tradičně připraveny pamětní zlaté prsteny.

Na závěr se diváci mohou těšit na exhibici mnohonásobného účastníka Mr. Olympia Marcuse Rühla. Pořadatelé Grand Prix PEPA německého profesionála předem požádali o vzkaz pro diváky, kteří se na soutěž chystají, ale odmítl. „Řekl mi, že nejlépe pozdraví fanoušky svým tělem na pódiu,“ směje se Pešát.

Před divadlem proběhne od dopoledne bohatý doprovodný program se stánky a moderátory. Na speciální dvacetimetrové sněhové rampě s doskočištěm bude ve finále o titul bojovat třicet vybraných snowboardistů od 15 do 17 hodin. Fanoušci i kolemjdoucí mohou v soutěžích v bench pressu, na běžících pásech či na hrazdě vyhrát vstupenky v hodnotě 200 Kč na semifinále Grand Prix PEPA, které začíná ve 13 hodin. Finále kulturistické soutěže je na pořadu od 17 hodin.