Akce je svým způsobem generálkou na světový šampionát, jehož základní skupiny se koncem příštího roku uskuteční v Ostravě. „Původně jsme se rozmýšleli, že Škoda floorball cup uspořádáme v porubské hale, kde to už známe. Nakonec jsme se rozhodli pro malou ČEZ Arénu. Kromě hokeje to bude první větší akce, která se tam bude konat, takže věřím, že nás tam nic nepřekvapí. Navíc věříme, že se nám menší halu podaří na všechny utkání vyprodat. Navíc příští rok se část světového šampionátu uskuteční právě tady, a proto si halu chceme osahat,“ řekl jeden z organizátorů akce Rolf Franke.

Na akci se představí absolutní světová florbalová špička a významná bude i z jiných důvodů. „Poprvé se oficiálně představí nový sponzor florbalu, Škoda. Ta si vedle hokeje a cyklistiky přibrala třetí sport a žádným dalším už se věnovat nechce,“ dodal Franke. Český výběr v minulém roce a půl testoval především hráče z domácí soutěže, ale toto období už skončilo. V Ostravě už tým nastoupí i s krajánky ze Švýcarska, kteří tvořili osu mužstva na posledním mistrovství světa.

„Kromě Lébla bychom měli být v nejsilnějším složení. Bude to pro nás takový test, jak jsme schopni obstát v konkurenci s absolutní špičkou,“ uvedl trenér národního mužstva Zdeněk Skružný, který v nedávné době podnikl i inspekční cestu do Švýcarska. „Bylo to poprvé, kdy jsme se vyjeli na hráče podívat mimo republiku. Během tří dnů jsme viděli čtyři zápasy a přesvědčili jsme se, že naši hráči patří ve svých klubech k oporám a hravájí v první nebo druhé pětce. Potvrdili jsme si oprávněnost nominace pro kluky, kteří v reprezentaci rok a půl chyběli,“ poznamenal kouč nároďáku.

Čeští hráči budou na turnaji outsiderem, přesto chtějí uspět. Věří, že jim k tomu pomůžou i fanoušci. „Jsme rádi, že můžeme hrát v Ostravě, která je jedním z center tohoto sportu u nás. Už v minulosti jsme se přesvědčili o tom, že zde je mnohem větší divácký zájem o florbal než třeba v Praze. Navíc v nominaci je spousta hráčů z kraje, takže věřím, že fanoušci přijdou,“ dodal Skružný.

Denní vstupenky na turnaj budou stát 90 korun a jsou platné na oba zápasy, které se ten den budou hrát. Děti do 140 centimetrů paak budou platit 50 korun.

Program Škoda floorbal cupu

Pátek 16: Švédsko - Švýcarsko 19: Česko - Finsko

Sobota 17: Finsko - Švédsko 20: Česko - Švýcarsko

Neděle 11: Švýcarsko - Finsko 15: Česko - Švédsko