Nová huť měla raketový nástup, jejím hráčům se dařilo vše a vynikající obranou zcela eliminovali hru soupeře. Během pěti minut získali desetibodový náskok a donutili trenéra hostů Pavla Budínského k hromadnému střídání. To Děčínu pomohlo, zastavil nápor domácích a dostal se do zápasu. Ostravští však měli jeho vývoj stále pod kontrolou. Pod oběma koši kraloval Ofoegbu, Procházka vymazal z palubovky nebezpečného střelce Miloše a tým výborně dirigoval Mitchell.

Nová huť vydržela hrát celé utkání v tempu a s agresivní obranou, nedovolila tak soupeři pomýšlet na obrat ve vývoji a závěrečné minuty mohla dohrávat až nečekaně v poklidu. „Nešlo nám nic, trápili jsme se v útoku a Ofoegbu stačil na všechny naše pivoty. Nemohu být spokojen,“ prohlásil trenér hostů Pavel Budínský.

„Před utkáním jsme si řekli, že ho musíme vybojovat obranou. Dal jsem klukům úkol, že nesmíme dostat více než 75 bodů. Postavili se k tomu perfektně, hráči splnili taktické pokyny, celé mužstvo zahrálo výborně,“ zhodnotil vydařený zápas ostravský kouč František Rón.

Ostrava - Děčín 77:64 (20:14, 40:27, 58:46)

Nejvíce bodů: Ofoegbu 24, Stuchlý 16, Mitchel 13 - Grier 16, Argrett 14, P. Houška 8. Rozhodčí: Macela, Vrážel, Janovský. Trestné hody: 11/8 - 21/15. Fauly: 21:22. Pět chyb: 40. Mitchel. Trojky: 7:3. Diváci: 1346.