Šéf klubu i centra Miroslav Bajgar je rád, že prestižní klub konečně našel nové útočiště.

SBA Squash Club Ostrava našel nový domov, jaké jsou vaše první pocity? Asi nebylo po deseti letech lehké opouštět hotelový dům Jindřich.
Sentimentu se člověk neubrání nikdy, ale my jsme hlavně rádi, že jsme po letní vynucené přestávce nakonec našli východisko a přestěhovali se do Zábřehu. Našli jsme tady svým způsobem zaběhlý klub, který si žil svým sportovním životem. Od začátku nám bylo jasné, že nás čeká spousta práce.

Znamená to, že současný stav neodpovídá vašim představám?
Nemá cenu se ohlížet, naše představa o vedení sportovního centra je jiná. To, že byl Havránek na prodej, asi svědčí o tom, že se tady nedělalo vše tak, jak mělo. Sezona je v plném proudu, proto nemáme na zásadní věci čas, ale máme zkušenosti, jak postupně vše vylepšovat.

Co konkrétně chcete vylepšit?
Určitě šatny a celkové zázemí, které tady trošku pokulhává za našimi představami. Na druhé straně třeba squashové kurty jsou tady skvělé, možná ještě lepší, než na jaké jsme byli zvyklí z Jindřichu. Novinkou je pro nás badminton, který je zrovna tady v Havránkovi hodně oblíbený. Do budoucna uvažujeme o tom, že bychom vybudovali ještě další kurty. Prostoru je tady dost. Jediné, co nás trošku zaskočilo, byl spinning, který jsme v Jindřichu měli podle mě výborný. Proto ho tady pomalu rozjíždíme a pevně věříme, že se chytí. Chceme, aby zde byly hodiny ráno i večer.

V názvu centra jste ponechali název tradiční Havránek, byl to záměr?
My jsme chtěli tradici udržet, protože si myslíme, že to je správné. Už když jsme před deseti lety přišli do hotelového domu Jindřich, jméno jsme ponechali. Nakonec se nám pak stávalo, že lidé říkali jdeme hrát squash do Jindřichu. I nyní se dá očekávat, že zůstane zažitý název centra Havránek. Hlavně pro nás starší, je tohle místo dostatečně známé. Kdysi bylo pro Ostravaka známe hlavně kvůli pivnici, nyní se třeba zažije i se sportovním centrem. (smích)

SBA Squash Club Ostrava byl výjimečný také v tom, že disponuje kvalitními trenéry. Počítáte ze svých zkušeností s tím, že právě v Zábřehu bude o tréninkové hodiny větší zájem?
Lokalita je to ze sportovního hlediska určitě výborná, ten potenciál je tady doopravdy obrovský. Proto věříme, že právě sportovně může náš klub na stěhování vydělat. Naše týmy hrají extraligu a nahoru nám jde mládež právě díky profesionálním trenérům. Stejně důležití jsou ale pro nás i hráči, kteří berou squash jako zábavu. Stále oblíbenější jsou turnaje pro neregistrované hráče, které pravidelně pořádáme.