Oba týmy se zatím očividně trápí, což Opava ukázala na palubovce druholigového Havířova, kde o svém postupu do další fáze Českého poháru rozhodla až v dramatické koncovce 5. setu. „Ještě dnes ve mně přetrvává zklamání z tragického výkonu. Nebýt Rybníčka, tak vypadneme a máme na krku další ostudu,“ pronesl trpce ředitel opavského klubu Lubomír Rabinský a dodal: „Tento zápas je už naštěstí za námi a nyní se musíme plně soustředit na Ostravu.

Opava jede na palubovku svého velkého rivala s jasným cílem, urvat vítězství. „Rozhodně nejsme žádnými favority, ale ani domácí se nenacházejí zrovna v optimální formě. Chceme Ostravu a poté doma Kladno porazit. To jsou naše nejbližší cíle,“ nastínil Rabinský. „Věřím, že se zvednou Makedonci a Piovarči, aby nebyl Rybníček na všechno sám,“ doufá ředitel opavského klubu, že v kritických okamžicích potáhnou tým zkušení hráči.

Volejbalisté DHL by v derby rádi odčinili extraligovou prohru s Brnem 0:3 a vyřazení z Českého poháru, které jim v úterý vystavil ČZU Praha (1:3) s nahrávačem Kustem. Ostravský trenér Jaroslav Tomáš dal v zápase příležitost trojici mladých hráčů, kteří v sezoně zatím moc šancí neměli.

„Zajímalo mě, jak zvládnou ostré utkání. Výsledek není dobrý, ale kluci nehráli špatně. Byl to bojovný zápas,“ vrátil se Tomáš k úterní prohře v Praze. „Na Opavu, kterou dobře známe a viděli jsme i její dvě posily z Makedonie, si věříme. Víme, že soupeř je s Rybníčkem nebezpečný v útoku a jeho libero výborně přihrává,“ řekl trenér DHL, který své svěřence na derby připravuje od pondělí. „Doma chceme vyhrát, rozhodující činností bude servis,“ tvrdí ostravský kouč.