Organizátoři přivítali na jednapadesát hráčů z Česka a Polska. Hrálo se v prostorách Stanice mladých turistů na ulici B. Martinů v Ostravě-Porubě. Ve víkendovém turnaji v Ostravě si nejlépe vedl hlavní favorit soutěže Radek Nechanický z Nymburku, druhý byl Zbyněk Dach z Plzně, třetí Jan Šimara z Karlových Varů a čtvrtou příčku obsadil Bronislav Snídal z Ostravy.

Hra go vznikla před čtyřmi až pěti tisíci lety v Číně. Odtud se postupně rozšířila do celé Východní Asie, kde ji dodnes aktivně hrají miliony lidí. V posledních desetiletích si go rychle získává příznivce i v ostatních částech světa. Go má velice jednoduchá pravidla. Během několika minut se je naučí i malé děti.

Dva hráči střídavě pokládají hrací kameny na desku, která vypadá jako čtvercová síť. Cílem je ohraničit si co největší území a zároveň obklíčit co nejvíce soupeřových kamenů. Přestože pravidla jsou velmi jednoduchá, má hra go obrovský počet variant, zhruba 10 na osmistou. To je astronomicky více než u šachů (10 na sto dvacátou) a dalších her. I proto go zůstává poslední klasickou strategickou hrou, u které počítače zatím nedokáží porazit její nejlepší hráče. O vítězi partie go zdaleka nerozhoduje jen logické myšlení či IQ hráče. Stejně tak důležitá je vytrvalost, schopnost vcítit se do myšlení soupeře, intuice, schopnost zkrotit své emoce, ale také rozhodnost, důvtip a někdy i štěstí.