Postupem do finále potvrdil, že i Česko má skvělé freestylisty. "Byla to fakt super show, fanoušci byli skvělí," vykládal po závodech ostravský rodák.

ČEZ Aréna je asi proti jiným víceúčelovým halám v Evropě o něco menší, jak se vám v ní skákalo?
Perfektně, žádný problém, místa tady bylo dost. Já se do Ostravy fakt moc těšil, i když žiji už roky v Praze, tady jsem se narodil. V hledišti byla babička, rodiče a plno známých, takže jsem rád, že se vše povedlo.

Do Ostravy často nejezdíte?
Spíše jen přes svátky, když mi to vyjde. Je to ale vždycky jen na skok. Jsem moc rád, že jsem si tady i zaskákal.

Zmiňoval jste své blízké v hledišti, co na váš sport říkají?
Podporují mě, to je jasné.

I babička s dědečkem? Vždyť při některých tricích se stovkám fanoušků tajil dech…
Oni už na závodech byli, takže věděli, co je čeká.

Co jste říkal úrovni exhibice, kterou vyhrál Wiley Fullmer?
Ostravští fanoušci viděli skvělé závody, navíc fakt vytvořili parádní kulisu. Závěrečná děkovačka byla úžasná a věřte, že si jí všichni strašně moc vážíme. I proto kluci ještě nějaké skoky přidávali, to zase tak běžné není.

Vítězný Wiley Fullmer prý zvažoval i kvůli zdravotní indispozici, že závody vypustí…
To je pravda, fakt mu dobře nebylo. Po prvních rozjížďkách ale v depu říkal, že jet musí, že to fanouškům nemůže udělat. Byly to fakt dobré závody, na které kluci budou vzpomínat.

To jinde v Evropě taková atmosféra nebývá?
Když si přečtete rozhovory na internetu, tak to tam taky najdete. Kluci z Ameriky nebo Kanady u nás skáčou strašně rádi. Ono se totiž hned pozná publikum, které motokrosu rozumí. Dneska to bylo patrné od prvního skoku.

Před celou show se hodně spekulovalo o kvalitě startovního pole…
Něco jsem četl na internetu a trošku mě některé příspěvky zklamaly. Psalo se tam, že ta startovní listina není tak hvězdná, ale s tím já rozhodně nesouhlasím. Ostrava viděla světovou špičku, akorát si každý musí uvědomit, že my nehrajeme šachy. I na nejlepších světových závodech nebývá špička kompletní, k našemu sportu totiž patří zranění, která se bohužel nevyhnou nikomu. Snad před každými podobnými závody se někdy stává, že někdo ze startovního pole vypadne.

Jako rodilý Ostravák jste určitě kolegům vykládal o proslulé Stodolní ulici. Už se na ni těšíte?
Určitě, to k tomu patří. Po každé show se jdeme vždycky do města podívat. Klukům jsem musel ale pořádně vysvětlit, co vlastně Stodolní je, co je tam čeká a na co si mají dát pozor. Už se tam všichni těšíme. Tenhle parádní večer si oslavu zaslouží.