V době, kdy český reprezentační výběr neúspěšně bojoval na mistrovství Evropy v Portugalsku, připravovali se hráči předposledního týmu tabulky – Mikesky Ostrava - na další ligové boje. Nejdůležitějším úkolem bylo zapracovat do týmu nové či staronové hráče. „Uzdravil se nám Roman Musial, což je veliká posila, a do týmu se vrací David Levčík,“ uvedl trenér Mikesky Patrik Mičkal.

Do týmu musel zapracovat i Jaromíra Matěje a Petra Lisického. „Druhý jmenovaný je velmi důrazný a rychlý hráč, který disponuje tvrdou střelou. Je to jiný typ hráče, než na jaké jsme zvyklí, ale svůj prostor dostane,“ řekl Mičkal. „Když k těmto borcům přidám stávající opory Kornáka, Halamíčka, Polzera a Štverku, vychází mi z toho docela kvalitní tým. Navíc mám v týmu i mladé nadějné futsalisty. Věřím, že mě nyní čekají ty příjemnější starosti, kdy nebudu přemýšlet, koho postavit, ale spíše, koho nechám odpočívat,“ doufá Mičkal.

Mikeska Ostrava hraje po pauze třikrát doma a trenér věří, že jeho svěřenci vybojují maximum bodů. „Musíme se soustředit především na domácí zápasy. Teď hrajeme doma třikrát a budeme se chtít odpoutat od sestupových příček.“

Ostravští futsalisté přivítají v pátek Mladou Boleslav, ve čtvrtek 13. prosince před kamerami České televize Šumperk a vzápětí nastoupí opět doma proti mistrovské Chrudimi. „Porážek už bylo dost. Věřím, že kvalita týmu se zvedla a budeme konečně sbírat body. Je mi jasné, že poté, co skončily fotbalové soutěže, posílí asi všechny týmy, ale to nás nezajímá. My se musíme soustředit na náš výkon v nejbližším utkání. Hráče Mladé Boleslavi známe, už jsme s nimi jednou hráli a ve velmi okleštěné sestavě prohráli nula dva. Nyní věřím, že vyhrajeme,“ burcuje Mičkal.

 

Program 12. kola futsalové ligy:

Chrudim - CC Jistebník, VŠB Industroprofil Ostrava – Eco Investment Praha (pátek 30. 11. ve 20 hodin, hala VŠB), Hodonín – Šumperk, Kladno - Pardubice, Benago Praha - Vysoké Mýto, Mikeska Ostrava - Mladá Boleslav (pátek 30. 11. v 19.30 hodin, hala Sareza Ostrava).