Po dvou kolech jsou se stejným bodovým ziskem v čele soutěže dva týmy - pořádající Sokol Moravská Ostrava a Sokol Nový Hrozenkov. „Škoda, že nám nevyšlo lépe druhé kolo v Novém Hrozenkově, o titulu už mohlo být rozhodnuto,“ mrzí 2. místo z minulého klání trenéra ostravských vzpěraček Miroslava Kozla. V dnešním závodě se navíc musí obejít bez dlouholeté opory a několikanásobné mistryně ČR Petry Klimparové, čekající druhého potomka.

„Do družstva jsme proto museli povolat bývalou reprezentantku Radku Ševčíkovou, která je na mateřské a trénuje jen doma,“ prozradil trenér a dodal, že potíže s přípravou měla i další členka družstva Markéta Minaříková. „Začala studovat vysokou školu a musela omezit tréninky,“ vysvětlil Kozel.

Ostravský tým doplňují dvě hostující vzpěračky - Monika Pechočová z Havířova a Slovenka Zuzana Svrčková z Trenčína. Favoritem finálového klání je tak jednoznačně Nový Hrozenkov v čele s nejlepší českou vzpěračkou Lenkou Orságovou. „Víme, že soupeř se na rozhodující kolo posílil, a pokud neudělá hrubou chybu, má šanci titul obhájit. Přesto zkusíme zabojovat,“ řekl Kozel a připomenul dramatické loňské finále, v němž jeho svěřenkyně dělil od zlata jediný bod. O titulu pro Nový Hrozenkov rozhodl až poslední pokus Lenky Orságové, která se zároveň stala celkovou vítězkou Velké ceny Ostravy.

„Letošní ročník bude mezinárodní, kromě Svrčkové budou startovat další dvě Slovenky,“ prozradil trenér a dodal, že v rámci Velké ceny dojde k vyhlášení nejlepších vzpěraček za rok 2007 ve všech věkových kategoriích.