Byl to jeden ze zápasů, při kterých by zkušený trenér Zdeněk Hummel prý nejraději strčil hlavu do písku. Nebo spíš utekl někam hodně daleko od stadionu. Aby ne. Jeho svěřenci dostali před domácím publikem pořádnoufacku.

„Co ktomu mám říct?“ krčil nešťastný Hummel po zápase rameny. „Byla to totální deka. Chtěl bych se omluvit divákům, protože to byl od nás zatím nejhorší výkon, jaký jsme předvedli,“ kál se brněnský kouč bezprostředně po třicetibodovém debaklu.

Jindy temperamentní kormidelník tentokrát přestal být slyšet už od poloviny třetí části. Jen sklopil zrak a nevěřícně odpočítával minuty do konce. „Byla to absolutní beznaděj. Hráli jsme zcela bez pohybu, bez agresivity,“ lamentoval.

Měl pravdu. APlus se vduelu sOstravou nedařilo vůbec nic. Špatně bránilo, při hře dopředu zase chyběla myšlenka. Když už se přece jen dostalo do slibné střelecké pozice, selhala pro změnu ruka. „Byl to klasický zápas, kdy se nedaří prostě nikomu,“ potvrdil rozehrávač Daniel Gajdošík.

Za vše hovoří pouhých patnáct proměněných dvoubodových pokusů ze sedmačtyřiceti. Také ve ostatních statistikách brněnský tým za Ostravou výrazně zaostal. „Porazili jsme se sami. Prostě jsme pokazili na co jsme sáhli,“ doplnil kapitán ŠtěpánVrubl.

Před zápasem přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by měl přijít takový výbuch. Naopak. Brňanům se vpředchozích kolech nadočekávání dařilo. Ze třinácti zápasů měli na svém kontě osm vítězství. Minulý týden navíc přidali proti maďarské Nyíregyháze iprvní výhru ve Středoevropské lize. Ostrava naopak třikrát vřadě prohrála.

Že by se projevilo právě vyčeprání zpohárových zápasů? Prý tomu tak není. „Středeční duel byl sice hodně náročný, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Prostě jsme vyhořeli vtom, co nás minulý zápas vOstravě tak zdobilo. Tedy vdobré obraně a rychlém přechodu do protiútoku,“ připomněl šťastnou výhru 80:78 zúvodu sezony střelec tehdy vítězného koše Gajdošík.

Po zápase žádal Hummel po hráčích vysvětlení. „Už bez emocí. Shodli jsme se na to, že to musíme okamžitě hodit za hlavu,“ upřesnil.

Nic jiného ani APlus nezbývá. Již zítra odjíždí ke středeční pohárové odvetě do Maďarska, vsobotu pak na druhou stranu republiky kutkání sposíleným Děčínem.

František Rón (trenér Ostravy): „Jsem moc spokojený. Hráči konečně pochopili, že nelze bránit jen na začátku, ale po celý zápas. Do poločasu jsme si vypracovali slibný náskok, ale já jsem dál tvrdil, že je potřeba makat dál a pokusit se ještě odskočit. To se povedlo. Ke konci jsme už zápas kontrolovali.“

APlus Brno– NH Ostrava 57:86 (12:17, 27:37, 41:63), Nejvíce bodů: Gajdošík a Norwa po 10– Bohačík 20, Pospíšil19.