Hodonínští futsalisté odjížděli na sever Moravy ve velmi kombinované sestavě. Chyběli distancovaní Jílek sLinhartem, pracovně zaneprázdněný byl Nekarda a Beck měl problémy stříslem. Na ostravské palubovce se vhostující obraně objevil itrenér. „Musel jsem to vyztužit a dát tam trochu rozumu,“ zažertoval Robert Kolínek. Buldoci tak nastoupili vOstravě vroli jasných outsiderů. Překvapení nenasvědčoval úvod utkání, kdy se Vysokoškoláci dostali do rychlého vedení.

Před přestávkou ale ostravské diváky šokoval Malůš, který vyrovnal po přihrávce Šebesty na 1:1. „Staňa unikl po křídle a levačkou se trefil brankaři mezi nohy,“ popsal první branku Buldoků Kolínek. Remízový stav skóre vydržel až do 32.minuty, kdy otočil vývoj zápasu svou druhou brankou Malůš. „Byl to trochu šťastný gól, když jsme využili srážky dvou domácích hráčů,“ pokračuje trenér.

Tento nadějný výskedek drželi Buldoci do závěrečné pětiminutovky. „Pětatřicet minut jsme hráli dobře, navíc nás Kuba Beneš několikrát podržel famózními zákroky. Kdyby udržel výsledek 2:1, tak by se stal určitě mužem kola,“ pochválil gólmana Kolínek.

Hodonínská obrana padla za necelých třista sekund hned třikrát a VŠB si připsalo důležité tři body vboji oplay off. „Za stavu 2:1 jsem věřil, že zOstravy nějaké body přivezeme. Pak ale přišly naše tradiční individuální chyby,“ posteskl si trenérhostů.

VŠB Ostrava– Hodonín 4:2 (1:0) Branky: 5.a 36.Pliska, 38.Poláček, 40.Mudrík– 19.a 32.Malůš.

VŠB: Zotyka, Závodník– Pliska, Jurč, Petrželka, Bezchleba, Galuška, Mudrík, Poláček,Baus.

Hodonín: Beneš– Matuška, Malůš, Kolínek– Vaculík, Jakubíček– Šebesta, Vorálek.