Hosté nezachytili začátek, kdy si domácí vypracovali čtyřbodový náskok. Vútoku méně jistému soupeři nedovolili přiblížit se a set bez větších komplikací dotáhli do vítězného konce. Zlepšeným servisem a pestřejší hrou na síti, vyšperkovanou několika zalívkami, začali Ostravané druhou sadu. Když ktomu přišly zmatky vsoupeřově poli, měli pět bodů navrch. Domácí ale zabojovali a stáhli na rozdíl jediného. Po dalším brejku hostů pak díky razantnímu servisu nahrávače Skladaného ina 17:19. Zápletku však hosté nepřipustili. Kladno se zvedlo dvěma úspěšnými bloky na začátku třetí sady. Dostalo se do euforie a diváci spotěšením sledovali, jak jeho náskok narůstá.

Zásluhou dělového servisu reprezentačního univerzála Konečného začali hosté čtvrté dějství famózně. Než se Kladenští rozkoukali, prohrávali 0:6 a stím už mohl sotva co dělat. Ostravané spřehledem luxusní náskok ještě zvýšili a hrou se viditelně bavili. Naopak domácí by museli dlouho pátrat vpaměti, kdy naposledy uhráli jen deset bodů. „Tři sety to byla znaší strany slušná hra, ale ten výpadek ve čtvrtém je neodpustitelný,“ zlobil se kouč Kladna Jan Svoboda.

Vtie–breaku oba celky téměř bezchybně útočili. Za stavu 12:11 však nejlepší hráč hostů Konečný zasmečoval do autu a domácí pak využili třetí mečbol. „Kladno bylo favoritem, skterým jsme odehráli vyrovnané utkání. Mělo štěstí vtie–breaku, kdy naše libero nepřihrálo lehký servis,“ řekl zklamaný kouč hostů Jaroslav Tomáš. Jeho protějšek Jan Svoboda byl rád, že tým zůstal vkontaktu se špičkou a trošku unikl hodně vyrovnanému středu tabulky. „Shrou až tak spokojený nejsem, ale body jsou to strašně důležité.“

Kladno– Ostrava 3:2 (21,–22, 18,–10, 13)