„Splnil se náš sen a zároveň icíl– porazili jsme vedoucí tým tabulky. Kluci dodrželi téměř do puntíku taktické pokyny vobraně, přidali ktomu obrovskou vůli po vítězství a zrodil se zřejmě nejpřekvapivější výsledek kola,“ řekl spokojený trenér vysokoškoláků Zdeněk Pospíšil.

Ostravané se poučili zprvního utkání vOpavě, které hladce prohráli 67:86 a nepouštěli soupeře do rychlých protiútoků. Pohlídali si začátek zápasu, vněmž jim soupeř neodskočil a naopak si vybudovali devítibodový náskok. Ten už pak kontrolovali až do konce střetnutí. „Musím pochválit všechny hráče za přístup kzápasu. Byla to pro ně obrovská motivace porazit zatím suverénní tým Opavy. Musím se přiznat, že to byl pro nás pro všechny jeden zvrcholů sezóny,“ dodal Pospíšil.

Jeho opavský kolega David Klapetek neskrýval rozčarování. „Domácí nám nastříleli jednadevadesát bodů ipřesto, že jsme na střelbu některých ostravských hráčů upozorňovali. Vútoku jsme nehráli kolektivně, chyběla vůle a bojovnost, vázla ikomunikace mezi hráči. Znaší strany to byl velmi špatný zápas."

VŠB Ostrava– BK Opava 91:72 (23:14, 42:27, 59:47). Body: Palyza 27, Smažák 18, Marek 15, Šiřina 13, Maděra 12., Kresta 3, Lukenda 2, Procházka 1– Hutňan 35, Pumprla 10, La Rosa 9, Kratochvíl 7, Czudek 6, Remeš 5, Dygrýn1

Ve středu 23.ledna hostí celek VŠB ve 4.kole Českého poháru účastníka nejvyšší soutěže Prostějov. Hraje se opět vPorubě v17hodin.