Mnohem vážnější situace panuje v týmu slavné Mikesky. Dvojnásobný mistr ligy balancuje na hraně sestupu a stačí málo k hrozivému pádu. „Nevzdáváme se. Trenér Mičkal do nás hustí, že nespadneme a my tomu věříme,“ říká současný kapitán Mikesky Ostrava David Kornák.

Favorit dnešního střetnutí se bude hledat těžko. Domácí prostředí by mělo přát Mikesce. „Věřím, že máme na výhru, protože většinu týmů přehráváme, ovšem nestřílíme góly. Když je dáme, tak to bude dobré. Naše poslední výkony nebyly špatné,“ myslí si Kornák. Ovšem ani vysokoškoláci rozhodně nechtějí odjíždět s prázdnou.

„Neznáme sílu Mikesky, a proto nevím, co od ní můžeme čekat. Ovšem k úspěchu povede asi jen pečlivá defenziva a kvalitní poziční hra bez chyb,“ uvedl trenér VŠB Václav Svoboda. Kornák nesouhlasí. „Dobře nás znají. Vědí, v jaké sestavě nastupujeme i jak hrajeme, vždyť se na nás chodí dívat.“

Hráči Vysoké školy báňské by si případným vítězstvím výrazně pomohli v boji o první osmičku, která si to vyřazovacím způsobem rozdá o mistrovský titul. Po tomto víkendu už futsalisty budou čekat jen čtyři kola do konce základní části. „Pokud vyhrajeme, tak bychom měli být za vodou. Ovšem ještě jsme nevyhráli,“ varuje Svoboda.

Mikesce může nahrávat středeční výhra VŠB nad Hodonínem. „Už jsou zachránění, a tak by mohli hrát trochu vlažněji,“ smál se Kornák.

17. kolo: Kladno – Chrudim, Benago Praha – Hodonín, Mikeska Ostrava – VŠB Ostrava (dnes v 19.30, hala Sarezy v Ostravě-Přívoze), Nejzbach Vysoké Mýto – Eco Investment Praha, Mladá Boleslav – Jistebník (sobota), Pardubice – Šumperk.