Obouřlivou atmosféru se sice starala především početná skupinka hostujících fanoušků zNového Jičína, vzápase začala lépe Ostrava. Díky agresivní obraně přinutila hosty chybovat a srychlých protiútoků šla do vedení. Hráčům Nového Jičína dělal problémy především Petr Bohačík, jenž zaznamenal vúvodní části osm bodů a dovedl svůj tým kvedení 22:19 po první čtvrtině. Novojičínští však stačili do poločasu zápas otočit. Ještě v15.minutě sice svítil na ukazateli skóre stav 29:29, ale poté přišli velké chvíle hostujícího Reinbergera, který dvěma úspěšnými trojkami zahájil iuzavřel šňůru 14:2. Poločas tak skončil 36:46. Jičín byl inadále lepší a do konce zápasu se již svěřencům trenéra Františka Róna nepodařilo zápas zdramatizovat. Novou huť nepodrželi tradiční opory– Američané Mitchell a Ofoegbu, ani střelba zdálky.

„Důležité bylo, že se nám podařilo udržet vysoké tempo po celé utkání. Ostravě jsme povolili jen jednu trojku za poločas, což nás uklidnilo. Druhou půlku už jsme zvládli a zápas měli pod kontrolou,“ vystihl dění na palubovce hostující kouč Zdeněk Choleva.

Domácího trenéra zlobila zejména mizerná střelba zdálky. „Ve druhé čtvrtině jsme špatně organizovali hru. Nezahráli jsme připravené akce, jak jsme měli. Jednoznačně nám chyběla přesnější střelba zperimetru,“ viděl důvod porážky domácí trenér FrantišekRón.

NH Ostrava– Nový Jičín 72:80 (22:19, 36:46, 50:62).

Nejvíce bodů: Bohačík, Stuchlý 18, Mitchell 11– Šarovič 19, Reinberger 16, Venta 10.Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kapl. Trestné hody: 17/11– 22/16. Fauly: 21:27. 5osobních chyb: 37.Štec (NJ). Trojky: 21/5– 21/8. Doskoky: 18:34. Diváci: 1000.Nejlepší hráč: Sarovič (Nový Jičín).

Výsledky 22. kola: USK Praha – Prostějov 81:80 (22:24, 40:48, 58:64), Sadská – A Plus Brno 88:76 (25:23, 53:42, 72:58), Kolín – Nymburk 67:112 (19:28, 40:56, 55:80), Ústí nad Labem – Děčín 67:91 (14:20, 25:49, 50:75), Pardubice – Liberec 65:74 (17:19, 37:34, 45:52).

1. Nymburk 21 1 2021:1470 43
2. Nový Jičín 18 4 1865:1609 40
3. Prostějov 17 5 1848:1615 39
4. Děčín 22 9 1860:1701 35
5. Pardubice 12 10 1750:1758 34
6. NH Ostrava 11 11 1772:1723 33
7. Brno 10 12 1599:1714 32
8. USK Praha 9 13 1613:1737 31