Situace v tabulce je ale hodně nepřehledná, protože mužstva mají rozdílný počet zápasů. Pepino má třeba tříbodový náskok na Vítkovice, ale zápas k dobru. Ke vzájemnému zápasu nastoupí mužstva v rozdílném rozpoložení. Domácí naposledy vybojovali cenné body na palubovce silného Future, vítkovický výběr mladíků pak překvapivě prohrál v Mladé Boleslavi.
Ovšem derby je o něčem jiném. Přiznávají to i samotní aktéři zítřejšího zápasu. „Derby s Vítkovicemi má svůj zvláštní náboj, proto předchozí výsledky nehrají žádnou roli a začíná se od nuly. Tuto část sezony beru jako přípravu na play off a nebudeme se nijak zvlášť na Vítkovice připravovat. Důležité pro nás bude zvládnout stanovené herní úkoly,“ řekl trenér domácího celku Robert Segeťa, který zatím neví, zda bude mít k dispozici kompletní kádr. „Někteří hráči mají menší zdravotní problémy, takže o jejich startu se rozhodne až těsně před zápasem.“
Minulé vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Pepino, které vyhrálo 5:2. O to větší motivace pro Vítkovice. „Zápas v Boleslavi jsme nezvládli. Do středy si snad všichni uvědomíme důležitost tohoto utkání. O tom, že se všichni těšíme, nemusím ani mluvit. Utkání s Pepinem má vždy náboj zápasů play off a díky fanouškům i skvělou kulisu. Už jenom kvůli nim doufám, že oba týmy předvedou to nejlepší,” poznamenal obránce Vítkovic Pavel Brus.
Zápas začne dnes v hale Sarezy v 19 hodin. Rozhodovat jej bude velezkušená dvojice rozhodčích Libor Gavlas a Milan Mašurka.