Mládí vpřed. To mohlo být heslo středečního florbalového derby mezi Pepinem a Vítkovicemi. Hosté přijeli s kádrem, ve kterém bylo devět hráčů juniorského či dokonce ještě dorosteneckého věku. Nejstaršímu hráči, aktuálně nejlepšímu brankáři extraligy, Romanu Ciompovi je čtyřiadvacet, nejmladší Vít Hrubý před pár dny oslavil sedmnáct. „Máme opravdu mladý výběr. Ale nikdy jsem netrénoval mužstvo, kde by byli starší hráči, takže nemůžu říct, zda to má nějaká specifika. Ale je to příjemné. Kluci mají respekt a chtějí bojovat až do samého konce. Problém ale vyvstává ve vypjatých situacích, kdy se občas sesypou,“ zamyslel se nad svým výběrem trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Jeho svěřenci nastoupili proti zkušenému soupeři bez jakéhokoli respektu. Aktivním presinkem narušovali rozehrávku Pepina a dostávali se do šancí, které proměňovali. Na začátku druhé třetiny vedli už o tři branky.

„Vítkovice se dostaly do náskoku a nebylo to proto, že bychom dělali chyby v obraně. My jsme totiž vůbec nebránili. Nebyli jsme v pohybu a soupeř to měl jednodušší. Nám chybělo nasazení, půlku zápasu jsme se hledali a teprve pak jsme se dostali do tempa,“ posteskl si trenér Pepina Robert Segeťa, jehož svěřenci doma prohráli druhé předehrávané utkání v řadě.

Na začátku poslední části už Vítkovice vedly o čtyři branky a vypadalo to, že jejich vítězství už nemůže nic ohrozit. Ale domácí celek předvedl drtivý závěr a pár vteřin před koncem dokázal i vyrovnat. Ale rozhodčí branku pro vysokou hůl neuznal. „S výkonem ve druhé polovině jsem spokojený. Dotahovali jsme a možná jsme i vyrovnali. Těžko posoudit, zda to gól byl, nebo ne,“ posteskl si Segeťa.

To jeho kolega Mrázek si mnul ruce. Jeho tým totiž domácím vrátil porážku z prvního vzájemného zápasu. „Konečně jsme dokázali proměňovat šance, což se nám v minulosti nedařilo. Musím přiznat, že v závěru jsme měli i trochu štěstí, ale zvládli jsme to, a to je důležité pro naši psychiku. Celý zápas jsme v podstatě odehráli jen na dvě pětky a ke konci jsme už fyzicky odešli. Hrát se ještě chvíli, asi by soupeř vyrovnal,“ složil poklonu domácímu celku Mrázek.

I přes porážku si Pepino udrželo první místo v tabulce. A aby dominance Ostravy byla úplná, Vítkovice jsou druhé. Ve druhém středečním utkání totiž Střešovice propásly šanci jít do čela tabulky, když podlehly Future. Pohled na tabulku je tedy příjemný, ale trenér Pepina Robert Segeťa to nepřeceňuje.

„Je to pěkné být první, ale na to nehrajeme. Tyto zápasy bereme jako přípravu na play off a tentokrát měl zápas všechny atributy vyřazovacích bojů. Prohrávali jsme, dotahovali, prostě jako příprava to bylo ideální,“ dodal kouč Pepina.