NH Ostrava – Nymburk 62:75 (10:20, 31:33, 48:54)

Již bez opory Jaroslava Prášila, který přestoupil do Prostějova, vstoupila Ostrava do zápasu v zaplněné hale Tatran se zbytečně velkým respektem a po dvou minutách prohrávala 0:8. Domácí se však rychle oklepali a v 5. minutě už bylo vyrovnáno 10:10. Nymburk pak opět zapnul na vyšší rychlostní stupeň a do konce první čtvrtiny už nepovolil Nové huti ani bod.

V dalším průběhu si svěřenci trenéra Františka Róna rozehráli, spadla z nich nervozita a čtrnáctibodový náskok Středočechů se i díky vydatné podpoře domácích fanouškům ztenčil po přesně zakončeném nájezdu mladíka Šiřiny na dva body. Poločas skončil 31:33.

Ve druhém poločase se houževnatí domácí rozehráli proti vedoucímu týmu tabulky k nejlepšímu letošnímu výkonu. Nymburk chvílemi nevěděl, která bije, což se jim v soutěži často nestává. Ve 23. minutě se po úspěšné trojce Mitchella dostali domácí poprvé v zápase do vedení 38:35. Zápas plný emocí a agresivních obran se musel divákům v hale i u televizních obrazovek líbit. Hostující trenér Muli Katzurin reagoval oddechovým časem, po kterém poslal na palubovku to nejlepší, co má. Dvěmi trojkami Američana Macka se pak Nymburk ve 30. minutě odpoutal na osm bodů. Po třetí čtvrtině svítil na ukazateli skóre stav 48:54.

Utkání gradovalo v závěrečné čtvrtině, do které vstoupil znovu lépe favorizovaný Nymburk, ale domácí nehodlali dát svou kůži lacino a po trojkách Mitchella a následně Mužíka to bylo znovu jen o tři body – 58:61. Nymburk však více Ostravě nepovolil a i přes výborný výkon domácích, kteří si sáhli na dno sil, otočení výsledku nepřipustil a vyhrál 75:62.

„Je to tady vždycky velice těžké hrát v takto speciálním prostředí, navíc poté, co jsme odehráli v týdnu pohárový zápas v Pardubicích. Důležité bylo, že jsme výborně bránili,“ viděl hlavní důvod vítězství hostující trenér Muli Katzurin.

„My jsme vydrželi hrát s lídrem soutěže vyrovnaně až do chvíle, kdy vše vzal na sebe hostující Mack, který dal všechny čtyři trojky svého týmu. Osobní obrana vůbec dobře nepracovala a my se proto pokusili zpomalit hru, což se nám podařilo. Nadřeli jsme se na každý koš,“ zhodnotil utkání trenér domácích František Rón.

Nejvíce bodů: Mitchell 14, Bohačík 11, Ofoegbu 10 – Rančík 23, Mack 19, Lee 16. Rozhodčí: Paulík, Vrážel. Trestné hody: 10/7 – 19/17. Fauly: 18:15. Trojky: 16/5 – 18/4. Doskoky: 20:29. Diváci: 1352. Nejlepší hráč: Lee (Nymburk)

Program 23. kolo – sobota: Pardubice – Ústí nad Labem, Sadská – Liberec (17), Kolín – Prostějov (17.45), Brno – USK Praha (18), zítra: Děčín – Nový Jičín (16).