„V Ostravě jsem zažil mnoho krásných chvil, ale nabídka takového celku se neodmítá. Rád bych si zahrál ligové finále, což je teď můj hlavní cíl,“ okomentoval svůj odchod Jarda Prášil. Zkušené dvoumetrové křídlo, pro které je to první velký přestup, podepsalo s novým zaměstnavatelem smlouvu do konce sezony. Po ukončení ročníku budou obě strany jednat o případném prodloužení kontraktu.

Nová posila se představila v dresu Orlů již v sobotním utkání s Kolínem. „Velice nás těší, že jsme se s Jardou domluvili. Byl v našem hledáčku již delší dobu,“ řekl generální manažer Prostějova Tomáš Rak. Jednání prý byla velice korektní. „Šlo o příjemnou práci. S Ostravou jsme se domluvili bez komplikací. I na tom, že hráč nebude hrát v jednom kole dvě utkání, i když je to podle platných řádů možné,“ pochvaloval si dobrou spolupráci Tomáš Rak.

Sedmadvacetiletý český reprezentant se v roce 2006 výraznou měrou podílel na postupu své země na mistrovství Evropy, kterého se však kvůli zranění zad nezúčastnil. Barvy Nové huti hájil nepřetržitě šest let. Nejúspěšnější byla pro Prášila sezona 2004/2005, kdy trávil na palubovce v průměru pětatřicet minut a zaznamenal téměř šestnáct bodů na zápas. V tomto období si také vytvořil svůj osobní rekord, když Houserům z Brna nasázel třiatřicet bodů.