Přestože výsledek by mohl naznačovat, že šlo ojednoznačný zápas, hosté z Vítkovic se oprvní vítězství nad městským rivalem rvali až do konce utkání. „Odehráli jsme proti Vítkovicím nejlepší letošní zápas a bylo to vůbec jedno znejlepších našich utkání. Opět nám to tam ale přestalo padat a zase jsme udělali několik hloupých chyb, které nás stály lepší výsledek,“ zlobil se trenér hostujících děvčat Michal Mariánek.

Pepino muselo celou dobu dotahovat. Atřikrát se mu podařilo skóre isrovnat. Ještě deset minut před koncem byl stav 4:3 pro Vítkovice a vypadalo to, že tentokrát to bude bitva až dokonce. Závěr se však změnil vexhibici domácího celku. Ten vrozmezí necelých šesti minut nastřílel čtyři branky a připsal si důležité tři body, které ho výrazně přiblížily kelitní pětce, která bude mít záchranu jistou ipro další ročník. „Vprvní třetině byly holky nervózní a kombinace vázla. Asi to bylo tím, že věděly, ojak moc jde. Postupem času se zklidnily a vyrovnaly ihru. Ve třetím dějství jsme předvedli větší vůli jít za vítězstvím a na naší straně byla patrná ivětší zkušenost,“ oddechl si po úspěšném derby kouč Vítkovic MichalDeus.

Naopak děvčatům Pepina se zásluhou zpackané třetí třetiny vidina pátého místa odsunula jen do sféry fantazie. Čeká je tvrdý boj ozáchranu. Pokud budou hrát tak, jak hrály první dvě třetiny, neměly by sní mít problém. „Dvě a půl třetiny to dnes fungovalo, stále bylo oco hrát. Drtivou většinu gólů jsme dostali po nedůrazu před brankou. My se naopak na každý gól strašně nadřeme. Za stavu 2:2 jsme měli možnost utkání otočit ve svůj prospěch, soupeř byl zaskočen. Místo toho nám ale domácí zase utekli na 4:2. Po snížení na 4:3 přišly zase ty naše hrubice. Olepší výsledek jsme se připravili sami,“ posteskl si kouč Pepina Michal Mariánek.

Vítkovice– FBC Ostrava 8:3 (1:0, 3:2, 4:1) Branky a nahrávky: 17.Niemcová (Hašová), 21.Lauková, 33.Lauková (Novakovská), 35.Urbánková (Niemcová), 52.Novakovská (Macurová), 54.Hašová (Šteifová), 55.Rumíšková (Niemcová), 57.Solková (Urbánková)– 21.Polzerová (Klimšová), 27.Polzerová (Benčíková), 46.Halfarová.

(mao, zi)