Oba týmy z regionu se představí v domácím prostředí: Sokol Frýdek-Místek od 17 hodin hostí pražskou Slavii a ostravský Mittal ve stejném čase přivítá Liberec. „Sami jsme po pauze zvědavi na náš výkon. Soupeř by mohl být na stejné úrovni jako my a nám by vítězství nad Slavií hodně pomohlo,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Tibor Brida. Sokolkám se už uzdravily zraněné hráčky Kojdová s Dankovou. „Tím se rozšířila konkurence v týmu. Věřím, že se děvčata poperou o místa v základní šestce,“ řekl Brida.
Pražanky jsou momentálně v tabulce páté, sokolky o dvě místa níž. V prvním vzájemném souboji v Praze uspěla po pětisetové bitvě Slavia.
Volejbalistky Mittalu Ostrava, které jsou momentálně šesté, mají bez ohledu na výsledky zbývajících čtyř kol účast v elitní osmičce týmů jistou. Na Liberec, který v této sezoně porazily 3:1, si věří a na domácí palubovce budou navíc chtít odčinit porážky z minulých tří extraligových kol. V současnosti osmý Liberec o postup do play off stále usiluje, takže se dnes v hale na Varenské ulici dá čekávat velká bitva.
Dnešní program 15. kola - 17 hodin: Mittal Ostrava - Liberec, Sokol Frýdek-Místek - Slavia Praha, Olymp Praha - KP Brno, 18 hodin: Přerov - Střešovice, předehráno: Prostějov - Olomouc 3:0 (19, 20, 20).
(sch, ro)