Vdresu Ostravy se poprvé před domácím publikem představí nová posila, americký křídelník Kenny Wilson, jenž se může po prvních třech zápasech vnovém týmu pyšnit průměrem osmnácti bodů na zápas.

„USK hraje dost urputný basket, který nám moc nesedí, ale musíme se stím poprat. Hrajeme doma a nemůžeme si dovolit znovu zaváhat,“ narážel domácí kouč František Rón na ostudnou porážku odvacet bodů vSadské. Ostravští budou chtít po dvou porážkách, jako velký favorit duelu, napravit pošramocený dojem a udobřit si nespokojené fanoušky. Pro Ostravu byla porážka vSadské již pátou ztrátou bodů vletošní sezoně proti týmům ze spodní poloviny tabulky. „Sadská potvrdila vzestup formy a přehrála nás vútoku. My jsme se nevyvarovali zbytečných ztrát a ani obrana nepracovala podle mých představ,“ omlouval poslední prohru FrantišekRón.

Místo boje ovedoucí pětku tak čeká Novou huť zápolení opostup do play off, což je vzhledem ke kvalitě týmu málo. Náskok před osmým Brnem se navíc svěřencům trenéra Róna ztenčil na pouhé dvabody.