Sbezpečným náskokem tří bodů tak míří za kýženým postupem, což by při soutěžním debutu Gangu bylo výborným úspěchem.

FBC Gang Bruntál– FBK Rafani Ostrava 1:2

Vprvním utkání se Gang střetl sdomácími Rafany, přičemž vkonfrontaci soutsiderem se překvapivě trápil. Předposlední tým tabulky se již od úvodních minut urputně bránil a byť soupeř vyvíjel soustavný tlak, Ostrava jej do gólové příležitosti nepustila. „Vprvní třetině utkání jsme zjistili, že zvítězit proti houževnatým hráčům Ostravy nebude vůbec snadné, jak jsme si mohli podle jejich výsledků myslet,“ komentoval průběh zápasu bruntálský gólman Jan Procházka.

Změna nastala až krátce po přestávce. Ve 21.minutě se prosadil Daniel Jalůvka, jenž pohotovou střelou ve skrumáži před brankou soupeře poslal Bruntál do vedení. Aktivní Jalůvka byl udruhého gólu Bruntálu. Opět minut záhy přohrával Lubomíru Světničkovi, jenž se štěstím navýšil mírný náskokhostů.

Vduchu převahy bruntálských florbalistů se nesl prakticky celý zápas. Hráči Ostravy se osmělili až vsamém závěru a zatlačili svého soupeře do defenzívy. Rafani několikrát zahrozili nebezpečnými střelami, mezi bruntálské tyče si však našla cestu až ta, která padla pouhých 25vteřin před koncem zápasu. Ostrava tak stačila již pouze kosmeticky upravit skóre a byť figuruje na samém chvostu tabulky, sfavorizovaným soupeřem sehrála těsnou partii.

FBC Gang Bruntál– Letka Sokol Ostrava Poruba B 3:1

Coby šlágr turnaje bylo vnímáno utkání mezi Gangem a lídrem skupiny zPoruby. Suverénní Letka do odvetného souboje neprohrála jediné utkání a byla tak jednoznačním favoritem. Bruntál však zkušenějšího soupeře zcela zaskočil. Opřekvapení se v8.minutě druhé třetiny postaral Zbyňek Vojtek, jenž dalekonosnou střelou rozvlnil síť Puruby, přičemž ugólu opět asistoval Jalůvka.

Klíčová branka přivála vítr na bruntálské plachty a Gang jednoznačně diktoval tempo utkání. Radost hostujícího týmu ještě eskalovala po krásné individuální akci nejlepšího hráče zápasu Daniela Jalůvky, jenž nekompromisní střelou ktyči zvýšil na 2:0 pro Bruntál. Třetí gól a zároveň poslední gól Bruntálu přidal Lukáš Hošek a znovu na něm měl lví podíl Jalůvka. Ofenzíva Letky přišla příliš pozdě. Byť ze závěrečného tlaku vytěžila branku, bezpečné vedení soupeře již stáhnout nedokázala.