Po porážce 2:7 na palubovce Vysokého Mýta opouští Mikeska poprvé v historii nejvyšší futsalovou soutěž.

Neúspěch a obrovské zklamání. Taková byla první slova trenéra Mikesky Patrika Mičkala.

V letech 1996 až 1998 vládla Mikeska českému futsalu. Získala dav tituly a hrála i v semifinále tehdy neoficiálního Poháru mistrů evropských zemí.

Nyní na zašlou slávu už hráči a funkcionáři klubu jen vzpomínají. Naposledy zazářila Mikeska před dvěma lety, kdy v sezoně 2006/2007 překvapivě dokráčela až do finále ligy. V něm ale nestačila na Jistebník.

Letos sešup Mikesky gradoval. Od prvních kol se pohybovala na dně tabulky, a ač se v závěru soutěže dokázala zvednout a z téměř beznadějné situace se vrátit do bojů o záchranu, neměla ji ale ve svých rukou a výsledky ostatních zápasů odsoudily Mikesku k pádu do 2. ligy. „Prohráli jsme si to dřív. Ne v posledním kole,“ ví Mičkal. „Ani kdybychom Vysoké Mýto porazili, k ničemu by nám to nepomohlo. Bylo by to možná ještě smutnější,“ dodal.

I přes sestup Mičkal věří, že Mikeska se nerozpadne. „Máme několik cest, po kterých se můžeme vydat. Zatím je ale brzy o nich hovořit,“ naznačil kouč.

Je pravděpodobné, že nejzkušenější hráči tým opustí. „Někteří už dostali nabídky. Asi je nikdo nebude přemlouvat k tomu, aby hráli druhou ligu. Nechceme ale, aby se nám kádr úplně rozpadl,“ přiblížil Mičkal.

Na odchodu je podle informací Deníku Roman Musial. Také kapitán David Kornák už před časem naznačoval, že by se přestupu nebránil. „Uvidíme, co bude dál. V posledních letech se z Mikesky více odcházelo, než přicházelo. Každopádně nic nebalíme. Pokračujeme v trénincích a připravíme se na cestu zpátky,“ vyložil Mičkal. Ten, i přes neúspěch, zůstává trenérem a bude tím, kdo bude tvořit novou Mikesku. „Mikeska se nerozpadne. Mikeska bývala vždy pojmem a musíme se dostat zpátky,“ uzavřel Mičkal.