Gigantický sportovní podnik pořádaný ostravskou televizí Polar proběhne v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a okrese Vsetín. Předcházejících čtyř ročníků se každoročně zúčastnilo přes 6500 školáků.

Je určen žákům prvních až sedmých tříd základních škol nebo prim a sekund víceletých gymnázií. Družstva mohou být smíšená jak co do ročníků, tak i do pohlaví. Tvoří je pět hráčů a náhradník. Generálním partnerem oblíbeného turnaje je opět ČEZ.

Patronát nad turnajem převzali florbaloví reprezentanti SSK Vítkovice Martin Vladař a Pavel Brus a hokejista HC Vítkovice Steel Viktor Ujčík. Systém turnaje zůstává stejný i pro letošní rok: nejprve proběhnou školní kola, poté oblastní kola a předkola. Nejlepších 64 týmů postupuje do Velkého finále, které je naplánováno na 17. dubna.

„Letos se do turnaje přihlásilo 209 škol, to je přes 1100 družstev a kolem sedmi tisíc hráčů. Nejvíce družstev, celkem třicet, do turnaje přihlásily ZŠ Mládí z Orlové-Lutyně a ZŠ Raškovice, první přihláška přišla ze základní školy z Valašské Bystřice,“ informoval Jaroslav Korytář z pořádající televize Polar.

„ČEZ Street Hockey je vynikající turnaj, který podporujeme od jeho prvopočátku. Zapojují se do něj i děti, které nejsou nikde registrovány a nemají možnost si jinde zasportovat,“ ocenil Jiří Jílek, generální ředitel ČEZ Logistika.

Další zajímavé informace o turnaji najdete na www.polar.cz/hockey.