„Šampionát je jedním zvrcholů halové sezony. Nominace končí a ovíkendu se asi bude rozhodovat otom, kdo pojede,“ uvedl Bábův trenér AlešDuda. „Je reálné, že by limit konečně skočit mohl, protože dvakrát nyní atakoval dva metry třicet a shazoval jen lehce. Na tvrdém povrchu navíc umí skákat,“ dodalDuda.

Vítkovický kouč skoku do dálky a výšky bude mít na halovém mistrovství mužů a žen vpražské Stromovce ještě dvě želízka– čerstvou dvojnásobnou juniorskou mistryni republiky vběhu na 60m překážek a vdálce Nikol Ogrodníkovou a vícebojařku Denisu Ščerbovou.

„Denisa onemocněla a nyní leží vposteli a kurýruje se,“ oznámil Duda. Přesto by jednadvacetiletá atletka vPraze startovat měla. „Ovšem pouze vdálce, kde bude spíše kontrolovat soupeřky. „Denisa už má splněný limit, a tak bude hlídat, aby ji některá nepřeskočila,“ vysvětlil Duda. Vdalší disciplíně, ve které se měla Ščerbová představit, sprint na 60m přes překážky, vynechá.

Juniorka Ogrodníková se naopak vpřekážkovém sprintu představí. „Určitě se bude pokoušet probojovat do finálového běhu. Cílem je vylepšit osobní rekord,“ přiblížil Duda, který je zvědavý ina ostatní vítkovické atlety.

„Skvělý závod lze očekávat ve výšce žen, protože naše Romana Dubnova se bude sostatními výškařkami prát onominaci. Zvědavý jsem na Tomáše Bednáře, který na závodech ve Vídni běžel na patnáctistovce perfektně. Na mistrovství by měli mít dokonce ivodiče, takže se dá očekávat, že se mu může podařit nějakou tu vteřinu stáhnout,“ uzavřelDuda.