Středočeši se mohou pyšnit impozantní bilancí 32 výher a pouhé jedné porážky. Svěřence trenéra Františka Róna tak čeká velice těžký úkol. Ostravě se ani v jednom ze tří letošních vzájemných zápasů nepodařilo favorizovaného soupeře porazit. Nymburk se navíc po vyřazení z poháru ULEB plně věnuje domácí lize, ve které už neprohrál neuvěřitelných třicet zápasů v řadě. Poslední tři zápasy nastřílel protivníkovi vždy více než sto bodů.

„Nymburk je velice kvalitní tým, proto bude muset mužstvo hrát na 150 procent, jinak nemáme šanci. Nymburk je nejlepší v Česku, poráží jednoho soupeře za druhým, ale my se nebojíme. Hráči nesmí mít přehnaný respekt, do zápasu půjdeme se zdviženou hlavou,“ prohlásil odhodlaně kouč Ostravy František Rón, který má připraveno pár obranných variant. „Je potřeba se připravit na pressingovou obranu Nymburka, která je velice nepříjemná. Sami pak máme nachystány určitě prvky v obraně, kterými se pokusíme soupeře zaskočit. Loni se nám podařilo Nymburk dvakrát porazit, letos jsme byli v úvodním kole na jejich palubovce blízko senzaci. Pro úspěch uděláme maximum,“ dodal František Rón.

Nymburk nastoupí v kompletním složení už i s novou posilou Jiřím Jelínkem, jenž přišel na hostování do konce sezony z Pardubic proto, aby zvýšil sílu pod košem. Ostrava se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného Mitchella. Stoprocentně fit už je naopak Procházka, který měl problémy s naraženým kolenem.