„Už v Praze jsme odehráli docela dobré zápasy. V tom prvním jsme patnáct vteřin před koncem dokázali vyrovnat a vynutili jsme si prodloužení. V něm jsme ale bohužel dostali branku z prvního útoku. Ve druhém utkání už to bylo horší,“ vratil se k úvodním duelům série ostravský kouč Michal Mariánek.

O víkendu pak byly na programu odvety a nad děvčaty se vznášel mrak vyřazení. Stačilo jediné zaváhání a mohl být konec. Hráčky Pepina ale oba domácí duely zvládli na výbornou. „ V sobotu jsme měli i dost štěstí a podržela nás brankářka. Hlavně v první třetině jsme byli pod dost velkým tlakem. Ale naštěstí to holky zvládly. V neděli to už bylo jednoznačnější. Sice jsme soupeři dovolili několikrát odstup stáhnout, ale nakonec jsme to zvládli na výbornou,“ pochvaloval si Mariánek, který vyzvedl hlavně přístup svých svěřenek.

„Byly v hodně náročné situaci a psychicky to zvládly. I fyzicky jsme na tom byli lépe než soupeř, protože ve druhém utkání jsem měl pocit, že hráčky Future už mlely z posledního. Teď jsme nahoře my a věřím, že v pátém rozhodujícím duelu to potvrdíme,“ uvedl Mariánek.

O záchraně pro jeden z týmů tak rozhodne sobota. Pepino si věří, i když je si vědomo síly soupeře. „Future je v podstatě o dvou hráčkách – Čapkové a Jelínkové, což jsou opravdu vynikající florbalistky. V Praze jsme je zkoušeli hlídat individuálně, ale byla to katastrofa. Doma je hlídal celý tým a uspěli jsme. Takže i teď si na ně musíme dát pozor,“ dodal Mariánek.

Ve druhé dvojici play down si Vítkovice poradily s Brnem 3:1 na zápasy a zajistily si definitivně záchranu. A právě Brno bude soupeřem družstva, které v sobotu prohraje. V sérii na tři vítězné zápasy totiž už půjde o to, kdo nejvyšší soutěž opustí. Děvčata Pepina věří, že jich se ten nervák týkat nebude.

Výsledky play down – sobota – 3. zápasy:

FBC Pepino Ostrava – SSK Future 4:3 (1:1;1:1;2:1), branky Pepina: 10. Fleischmannová (Zlámalová), 25. Benčíková, 45. Vojnarová (Kobzová), 56. Vojnarová (Závodná).

Bulldogs Brno – Vítkovice 4:3 PP (1:0, 0:0, 2:3, 1:0).

Neděle – 4. zápasy:

FBC Pepino Ostrava – SSK Future 8:5 (2:2;3:2;3:1), branky Pepina: 5. Benčíková (Fleischmannová), 9. Wirthová (Polzerová), 22. Wirthová (Polzerová), 24. Wirthová (Vojnarová), 26. Fleischmannová (Kobzová), 42. Wirthová (Sitková), 50. Fleischmannová (Polzerová), 53. Fleischmannová. Stav série: 2:2.

Brno – Vítkovice 1:7 (0:0, 1:4, 0:3), branky Vítkovic: 25. Šteifová (Macurová), 35. Černá (Urbánková), 38. Novakovská (Adamová.), 39. Urbánková (Černá), 43. Urbánková (Solková), 53. Novakovská (Urbánková.), 56. Macurová (Rumíšková). Konečný stav série 1:3.