„Jsem hrozně rád, že se mi podařilo vyhrát. Nebylo to snadné, ale povedlo se to. O to víc mě těší fakt, že jsem vyhrál pro Šprtec Partyju. Hrál jsem už za několik týmů, ale tenhle je ze všech nejlepší. Mé vítězství patří celému klubu,“ řekl po skončení turnaje Schmeister.

Konkurence na šampionátu byla opravdu velká. Soutěže se zúčastnilo jedenasedmdesát závodníků z jedenácti klubů z celé republiky. „Velice nás těší tak velký zájem. Bylo tady opravdu hodně hráčů. Turnaje se kromě profesionálů zúčastnilo i několik amatérů,“ prozradil David Kováč, pořadatel turnaje a zároveň předseda Šprtec Partyje Ostrava.

Organizátoři se snažili hráčům turnaj co nejvíce zpříjemnit. Například – každého účastníka u dveří vítala dvojice v kroji s krajícem chleba a se solí. „Chtěli jsme vytvořit přátelskou atmosféru a to se nám podle ohlasů podařilo. Všichni byli spokojeni, což nás samozřejmě dvojnásob těší. K tomu jsme navíc vyhráli na domácí půdě. Pro nás to byl maximálně úspěšný turnaj,“ pokračoval Kováč.

V průběhu turnaje se odehrálo 245 utkání. Velký zájem o tento sport dokládá i počet žáků a juniorů, kteří se turnaje zúčastnili. Ti totiž tvořili polovinu celého startovního pole. „Je dobře, že máme tolik mládežnických hráčů. Podle mě začínáme budovat hodně silnou základnu. Věřím, že i tento turnaj přispěl k rozvoji šprtce,“ dodal.

Pořadí podle kategorií

Žáci: 1. Pelikán (DDM Zábřeh), 2. Smolarčík (Poruba – sušárna), 3. Ehrenberger (DDM Zábřeh).
Junioři: 1. Šebestík (Sokol Frýdek – Místek), 2. Ševčík (Sokol Frýdek – Místek), 3. Kamil Andrle (KSH Sever Zábřeh).
Ženy: 1. Bohdalková (Sokol Frýdek – Místek), 2. Holatková (Statika Palas Ostrava), 3. Grabinská (Sokol Frýdek – Místek).
Muži: 1. Schmeister (Šprtec Partyja Ostrava). 2. Focher (KSH Sever Zábřeh), 3. Palatka (Statika Palas Ostrava).
Celkové pořadí turnaje: 1. Schmeister (Šprtec Partyja Ostrava), 2. Focher (KSH Sever Zábřeh) 3. Palatka (Statika Palas Ostrava).

Soutěž družstev:

Poř. Tým Body
1. KSH SEVER ZÁBŘEH 21
2. SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 19.5
3. ŠPRTEC PARTYJA OSTRAVA 19
5. PORUBA – SUŠÁRNA 16.5
8. STATIKA PALAS OSTRAVA 14.5
10. PS JEŠTĚR SVINOV 6

Zdeněk Janiurek ml.