Zápas přinesl mnohem vyrovnanější podívanou než ten sobotní. Oba týmy hrály s maximálním nasazením a čekaly na chyby soupeře. V úvodní dvacetiminutovce vynikali především oba brankáři – vítkovický Ciompa i mladoboleslavský Pajer – oba byli stoprocentní. Branek se tak diváci dočkali až po první změně stran. Do vedení šli hosté, Vítkovice vyrovnali a stejně tak dokázaly odpovědět na druhou branku Boleslavi. Ve druhém případě jim k tomu stačilo dvacet vteřin.

Ve třetí části se domácí zásluhou Tomašíka a Kološe dostali do dvoubrankového vedení a pomalu se chystali k oslavě druhého vítězství. Ta ovšem musela ještě počkat, protože hosté minutu a půl před koncem základní části vyrovnali. V prodloužení chtěly Vítkovice rozhodnout a hrály mnohem aktivněji. Hosté ovšem bezchybně bránili a zápas došel k samostatným nájezdům.

A v nich se dlouho štěstí převalovalo ze strany na stranu. Za hosty se trefili Novotný, Motejzík a Fojta, za domácí Kološ, Tokoš, Brus a v deváté sérii rozhodl o druhém vítězství domácích v sérii Jelínek.

„Nájezdy jsem nijak zvlášť neprožíval. Vím, co v mužstvu mám, kluci jsou sice mladí, ale ostřílení. A vůbec jsem nepochyboval, že nevyhrajeme. Už ráno jsem věděl, že uspějeme,“ sebevědomě vyhlašoval trenér Vítkovic Radomír Mrázek, který věří, že jeho tým do finále postoupí už příští sobotu, po prvním utkání v Mladé Boleslavi. „Jedeme si tam pro postup,“ dodal Mrázek.

Vítkovice – Mladá Boleslav 5:4 po samostatných nájezdech (0:0, 2:2, 2:2 – 1:0) Branky a asistence: 37. Plaček (Suchánek), 39. Jelínek (L. Hrubý), 51. Tomašík (Suchánek), 52. Kološ, rozhodující nájezd Jelínek – 32. Slaný (Motejzík), 39. Bouška (Novotný), 56. Bouška (Fojta), 59. Motejzík (Bouška).

Ve druhém semifinále je stav duelu mezi Tatranem Střešovice a Future 1:1 na zápasy. V sobotu vyhrály Střešovice 5:4 po prodloužení, v neděli zase Future 6:4.