Argentinec letos získal skalp olympijského vítěze z Atén z roku 2004 ve dvouhře i čtyřhře Chilana Nicolase Massu. Tradičně přijedou i kvalitní čeští hráči, včetně loňského vítěze Bohdana Ulihracha. Chybět nebude ani daviscupový reprezentant a loňský finalista Lukáš Dlouhý. Dále budou o prvenství v turnaji, spadajícího do kolonky Challenger, bojovat Jiří Vaněk, Jan Hernych, Tomáš Zíb, a také slovenští daviscupoví reprezentanti – Lukáš Lacko a Karol Beck.

Kromě největší hvězdy Sergia Roitmana míří do moravskoslezské metropole další šestice Argentinců. Většina z nich atakuje v žebříčku ATP světovou stovku. „V Argentině je tenis velmi rozšířený a oblíbený sport. Téměř každý Jihoameričan hraje na oblíbené antuce oku lahodící náročný tenis. Proto jsme se letos snažili přilákat co nejvíce hráčů z tohoto koutu světa, což se nám nakonec podařilo. Lidé se mají na co těšit,“ láká na kvalitní podívanou ředitel turnaje a bývalý úspěšný tenista Václav Roubíček, který se před patnácti lety potkal na kurtu hned dvakrát s bývalou světovou jedničkou Rusem Kafelnikovem.

„Podařilo se nám zvýšit dotaci na padesát tisíc dolarů, navíc všem hráčům platíme ubytování, takzvané hospitality, což si hráči pochvalují, stejně jako navýšení dotace, protože tak mají šanci získat více bodů do žebříčku. Za pět let, co turnaj pořádáme, se na dvorcích objevili takoví borci, jako bývalá světová osmička Marcos Baghdatis či německý reprezentant a současná světová šestadvacítka Phillip Kohlschreiber,“ prozradil Václav Roubíček.

„Turnaj začíná v sobotu 3. května kvalifikačními boji, hlavní soutěž se pak rozjede v pondělí 5. května. Denní vstupné činí třicet korun, celotýdenní lístek pak vyjde na stovku,“ upřesnil organizátor turnaje Tomáš Ostárek, podle kterého by se mělo začínat každý den v 11 hodin. „Novinkou, kterou jsme letos připravili, je webová kamera na centrálním dvorci a aktualizované průběžné stavy ze všech právě hraných zápasů, které budou moci fanoušci sledovat na internetu,“ doplnil Tomáš Ostárek.