Do finále se probojovala česká dvojice Jiří Vaněk a Jan Hernych, kteří si tak zopakovali souboj z minulého týdne v Praze, kde byl úspěšnější Hernych. Tentokrát se trochu překvapivě z vítězství radoval třicetiletý Jiří Vaněk, čímž upravil vzájemnou bilanci na 2:4.

Do zápasu vstoupil mnohem lépe zkušenější Vaněk, jenž svého o dva roky mladšího soupeře v úvodu k ničemu nepustil, a po dvaceti minutách hry vedl 5:0. Pak však polevil v koncentraci a Hernychovi se podařilo snížit na 3:5. Při následném podání Vaňka dokonce vedla bývalá světová šedesátka 30:0, ale dvěma nevynucenými chybami se o první set připravila. „Když jsem vedl 5:0, myslel jsem si, že už se nemůže nic stát a set je doma. Honza přitlačil a jen s vypětím všech sil jsem nakonec sadu získal,“ řekl po zápase Jiří Vaněk. Ve druhé sadě vedl Vaněk 4:3 15:0 a podával, ale sadu ještě „dokázal“ ztratit. „Zpackal jsem tam lehký míč, což mě rozhodilo,“ litoval ztraceného druhého setu rodák z Domažlic. Poté byl zápas na několik minut přerušen a dešťová pauza prospěla více Vaňkovi, jenž pro sebe získal v úvodní hře třetí sady break, a možná i trochu unaveného Hernycha už k ničemu nepustil. Za dvě hodiny se tak zaslouženě radoval z turnajového triumfu po setech 6:3, 4:6 a 6:1.

„Jsem moc rád, že jsem vrátil Honzovi porážku z Prahy. Musím také poděkovat fanouškům, kterých tady přišlo opravdu hodně. Také organizace byla na vysoké úrovni, proto příští rok do Ostravy opět rád přijedu,“ poděkoval očividně spokojený Vaněk. „Pokud se mi podaří vyhrát ještě jeden stejně dotovaný challenger, mám šanci dostat se na olympiádu,“ prozradil Vaněk a realisticky dodal: „Nejsem už nejmladší, pobolívají mě občas záda, proto si dávám postupné cíle. Moc rád bych se teď kvalifikoval na Wimbledon, který začíná poslední týden v červnu.“

Sobotní výsledky – semifinále: Hernych (ČR) – Dabul (Arg.) 7:6 (8:6), 6:3, Vaněk (ČR) – Rosol (ČR) 6:2, 7:6 (8:6).
Nedělní výsledky – finále: Vaněk (ČR) – Hernych (ČR) 6:3, 4:6, 6:1.