V prvním duelu zvítězili Ostravané 3:1, když rozhodujícím momentem byl dvoubodový homerun Mika Griffina. V tom druhém vedli Arrows už třináctibodovým rozdílem, přesto odcházeli z hřiště poraženi. Technika v závěru zabojovala a vyhrála nevídaným výsledkem 18:17.

„Takový zápas se u nás vidí jednou za deset let. Ve čtvrté směně jsme vedli 14:1, přesto to nakonec domácí dokázali otočit. Úplně nám vybouchli nadhazovači. Navíc pod dojmem vysokého vedení si hráči mysleli, že už se nemůže nic stát. S tímto víkendem jsme hrubě nespokojeni,“ zlobil se trenér nadhazovačů Arrows David Fiala. „Zradila nás nekoncentrovanost a pocit jistoty. Na druhé straně je možná dobře, že se nám to stalo teď a že máme možnost se z takové porážky poučit,“ dodal ostravský trenér.

Díky jednomu vítězství si Arrows upevnili druhé místo v extraligové tabulce. Z osmi zápasů šestkrát zvítězili a tak pozitivní bilanci při startu sezony neměli už dlouho. Všech osm utkání Arrows odehráli na hřišti soupeře, teprve tento týden se poprvé představí doma. Ve středu ve vloženém kole přivítají olomoucké Skokany, v sobotu se utkají s pražskou Krčí. „Už se na ty zápasy moc a moc těšíme. Přece jen je o mnoho příjemnější zahrát si před domácími fanoušky. Navíc nám odpadne zdlouhavé a nepříjemné cestování. Doufám, že naše fandy nezklameme a budeme stoprocentní. Musíme se ale vyvarovat podobných výpadků jako v druhém utkání na Technice,“ upozorňuje Fiala.

Technika Brno – Arrows Ostrava 1:3 a 18:17.