Už jen osmadvacet dní zbývá do zahájení nejvýznamnějšího atletického mítinku v Česku – 47. ročníku Zlaté tretry. A organizátoři představují další hvězdná jména, která se ve čtvrtek 12. června na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích představí.

Do Ostravy přijedou a v Zátopkově memoriálu se představí halový mistr světa v běhu na 5 tisíc metrů, Etiopan Tariku Bekele, a mistr světa na stejné trati z roku 2003, Keňan Eliud Kipchoge.

K už jistému Kubánci Dayronu Roblesovi přibyl v běhu na 110 metrů překážek další skvělý překážkář, Američan Terrence Trammell, který loni na mistrovství světa v Ósace vybojoval stříbrnou medaili. „Dva překážkáři s osobním rekordem pod třináct sekund v Ostravě ještě nebyli,“ upozornil manažer mítinku Alfons Juck.

Dvě silné soupeřky získala také česká rekordmanka a mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková. „Z Německa přicestuje evropská rekordmanka a stříbrná medailistka z japonské Ósaky Christina Obergfollová a mistryně Evropy Steffi Neriusová,“ přiblížil Juck.

Letošní novinkou na Tretře bude hodinovka žen. „Ve vydařených akcích se má pokračovat. Proto i v letošním předprogramu bude běžecká hodinovka – tentokrát se na ní představí vytrvalkyně,“ uvedl Juck. Po loňském světovém rekordu Haile Gebrselassieho bude chtít stejného úspěchu dosáhnout Etiopanka Dire Tuneová, letošní vítězka bostonského maratonu. „Už se na pokus o světový rekord v Ostravě těším. Pro etiopské běžce je Ostrava zaslíbené město,“ vzkázala etiopská atletka.