Výhrou si zajistila postup do dalšího kola, ve kterém se utká v druholigovém derby s Třincem. Zatím se neví kdy. „Soupeř navrhoval termín v červenci, ale to jsme odmítli,“ uvedl trenér Mikesky Patrik Mičkal. Utkání se tak odehraje do konce června.

V pondělním utkání vstřelili úvodní gól domácí vysokoškoláci, ovšem vedení jim dlouho nevydrželo. Ještě do přestávky inkasovali čtyři góly a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. „Především první čtyřka Mikesky nás jasně přehrávala. Bylo znát, že jsou sehraní. Navíc nás moc nepodržel brankář,“ uvedl kouč VŠB Industroprofil Ostrava Václav Svoboda.
Ve druhém poločase se zázraky nestaly a čerstvě druholigoví hosté své vedení po druhém inkasovaném gólu ještě zvýšili. „Jsem spokojený. Chtěl jsem vyhrát a kluci mě výkonem potěšili,“ řekl Mičkal.

Poražení nesmutnili, brali tento zápas jen jako součást přípravy na novou sezonu. „Trochu jsme zase omladili kádr a zapracováváme mladé hráče. Chvíli to potrvá, ale věřím, že se nám podaří včas se připravit,“ líčil trenér VŠB Svoboda.
Postoupivší Mikeska se vyrovnává s konkurencí velkého fotbalu zatím zdárně. „Jezdíme každou středu trénovat do Havířova,“ odtajnil Mičkal další kroky futsalistů Mikesky.

Právě s druholigovým Havířovem by měl ostravský celek pro příští sezony spojit své síly. „Už je to asi jisté,“ přiznal Mičkal. Z Mikesky Ostrava se asi stane Mikeska Havířov. „Doteď jsme jezdili na tréninky deset kilometrů do Přívozu, nyní to budeme mít kilometrů patnáct. To není velký rozdíl. Pokud se nám podaří udržet stávající kádr, k němuž přibudou ti nejlepší z Havířova, můžeme se prát o návrat do první ligy,“ naznačil Mičkal.

VŠB Ostrava - Mikeska Ostrava 2:7 (1:4).

VŠB: Vykydal, Závodník – Baus, Machálek, Petrželka, Poláček, Večerek, Vyležík, Chalupský, Galuška. Trenér: Václav Svoboda. Mikeska: Bilík – Kornák, Halamíček, Demel, Musial, Štverka, Manďák, Vojtek, Rodek. Trenér: Patrik Mičkal.