Jednou z adeptek na kvalitní umístění je i vítkovická atletka Romana Dubnova. Už s jistotou účasti na olympijských hrách v Pekingu může útočit na co nejlepší umístění.

Obě výškařky svedly souboj před několika dny v Kataru. Podle očekávaní vyhrála Chorvatka, která skočila 203 cm. „Je neuvěřitelné, v jaké pohodě Blanka v úvodu sezony skáče. Co od ní teprve můžeme očekávat v červnu? Myslím, že má na to, aby pokořila světový rekord,“ dodala s úsměvem Dubnova. Ten drží výkonem 209 cm Bulharka Stefka Kostadinovová.

Dubnová pokořila v Kataru laťku ve výšce 191 cm, což pro ni znamenalo pátou pozici. „Výška žen bude v Ostravě patřit k vrcholům mítinku,“ věří Dubnova, která by 12. června ráda pokořila hranici dvou metrů, což je zároveň český rekord. Před osmi lety ho v Praze ustanovila Zuzana Hlavoňová. „Tím, že mám splněný limit pro Peking, se můžu v klidu připravovat. Dvoumetrovou hranici bych ráda udolala. Podle trenéra na to mám už teď, a za tím, že jsem to ještě neskočila, je spíš psychický než výkonnostní problém,“ přiznala Dubnova.

Výška žen, ale i další skvěle obsazené disciplíny by měly Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích vyprodat. Takové je alespoň přání pořadatelů. „Posunuli jsme začátek na 18.15, což by mělo přispět k tomu, že mohou přijít celé rodiny. Ceny vstupenek zůstaly stejné jako v minulých letech, navíc máme připraveny některé možnosti vstupů zdarma,“ uvedl výkonný ředitel atletického klubu SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. „Chceme mít stadion našlapaný,“ uzavřel Zvolánek.