„Americký atlet bude mít v nohách po závodech Zlaté ligy v Berlíně a Oslo dvě náročné čtvrtstovky a další už nechtěl absolvovat. Proto jsme se dohodli. že poběží o sto metrů kratší trať,“ uvedl manažer mítinku Alfons Juck.

Wariner, jenž se ostravskému publiku představil už v roce 2005, poběží třístovku vůbec poprvé. A chtěl by atakovat rekord svého manažera, fenomenálního běžce Michaela Johnsona z roku 2000 – 30,85 sekund. „Na první třístovku se těším. Jsem připravený zaběhnout kvalitní čas. Michael zaběhl tuto trať opravdu skvělým způsobem, ale chci se pokusit také o výjimečný běh,“ řekl Wariner.

Pokud stávající rekord opravdu překoná, získá prémii 15 tisíc amerických dolarů.

Na programu Zlaté tretry nebude chybět překážkový sprint žen. „Každý rok atakují běžkyně čas 15,65 sekund. Letos se o to bude pokoušet Američanka Lolo Jonesová,“ oznámil Juck. Čerstvá halová mistryně světa z Valencie by měla být pod otevřeným nebem ještě rychlejší, než byla doposud. Spolu s ní budou na limit pro olympijské hry útočit česká jednička Lucie Škrobáková a slovenská rekordmanka Miriam Bobková.

Vstupenky na Zlatou tretru je možné objednávat elektronicky na adrese: tretraov@seznam.cz. Nový způsob získání vstupenek je prostřednictvím internetu na www.ticketstream.cz.